"Gra o tron" sezon 8: Co wydarzyło się w 3. odcinku? [NAJWAŻNIEJSZE FAKTY]

29.04.2019 07:04
"Gra o tron" sezon 8: Co wydarzyło się w 3. odcinku? [NAJWAŻNIEJSZE FAKTY] Fot. kadr z 3. odcinka 8. sezonu "Gry o tron"

Trzeci odcinek ósmego sezonu "Gry o tron" za nami. Co wydarzyło się w odcinku? Którzy bohaterowie polegli w trakcie wielkiej bitwy? Przedstawiamy najważniejsze fakty. UWAGA! ARTYKUŁ ZAWIERA SPOILERY.

Trzeci odcinek ósmego sezonu "Gry o tron" za nami. Czy wielka bitwa, zapowiadana jako największa w historii telewizji, sprostała oczekiwaniom fanów? Kto wygrał starcie żywych i umarłych? Którzy bohaterowie pożegnali się z życiem? Przedstawiamy najważniejsze informacje z 3. odcinka 8. sezonu "Gry o tron".

UWAGA! Artykuł zawiera spoilery z 2. odcinka 8. sezonu "Gry o tron". Czytasz na własną odpowiedzialność.

"Gra o tron" 8. sezon - Co wydarzyło się w 3. odcinku?

W 3. odcinku 8. sezonu "Gry o tron" doszło do starcia, na które wszyscy widzowie czekali od samego początku serialu. Nadeszła zima, a wraz z nią armia umarłych, którzy najechali Westeros. Sama bitwa zdecydowanie zalicza się do najdłuższych w historii telewizji, gdyż trwała przeszło godzinę. Już sam początek wielkiego starcia był mocno dramatyczny, gdyż zginęła niemalże cała armia Dothraków. Umarli sforsowali mury Winterfell i dostali się do zamku, a również, zgodnie z przewidywaniami fanów, z grobów powstali umarli Starkowie, atakując osoby kryjące się w kryptach. Ku zaskoczeniu wielu widzów, już na samym początku 3. odcinka pojawiła się dawno nie widziana Melisandre, która znacznie wspomogła armię żywych, za pomocą ognia i Pana Światła.

Foto: Kadr z 3. odcinka 8. sezonu "Gry o tron" Fot. Foto: Kadr z 3. odcinka 8. sezonu "Gry o tron"
Przeczytaj także

Doszło również do wyczekiwanego starcia pomiędzy smokami Daenerys Targaryen, a wskrzeszonym Viserionem, które z całą pewnością zalicza się w poczet najbardziej spektakularnych momentów całego odcinka. Choć każdy ze smoków wyszedł ze starcia żywy (o ile tego określenia można użyć w odniesieniu do Viseriona), to zarówno złoty smok Nocnego Króla, jak i Rhaegal odnieśli poważne rany. Viserion stracił połowę głowy i szyi, co uczyniło go jeszcze bardziej przerażającym, zaś Rhaegal padł, nie będąc w stanie wznieść się znów w powietrze. Oberwało się również Drogonowi, który zaatakowany przez armię wskrzeszonych Dothraków, zmuszony był porzucić swą matkę i uciec walcząc o życie. Dzięki temu po raz pierwszy w historii serialu mieliśmy okazję zobaczyć Zrodzoną z Burzy z mieczem w ręku, walczącą o swoje życie.

Foto: Kadr z 3. odcinka 8. sezonu "Gry o tron" Fot. Foto: Kadr z 3. odcinka 8. sezonu "Gry o tron"

"Gra o tron" 8. sezon 3. odcinek - Kto zginął?

Wszyscy widzowie spodziewali się, że 3. odcinek 8. sezonu "Gry o tron" przypominał będzie istną rzeź, w trakcie której polegnie cały zastęp głównych bohaterów. Choć padła większość wojsk, spośród istotnych postaci z życiem pożegnało się znacznie mniej osób, niż większość z nas przewidywała. Poniżej zamieszamy listę osób, które zginęły w 3. odcinku 8. sezonu "Gry o tron".

  • Edd Cierpiętnik - brat z Nocnej Straży zginął z rąk umarłych po tym, jak ocalił życie swego przyjaciela Samwella Tarly'ego. Został następnie wskrzeszony przez Nocnego Króla.
  • Lyanna Mormont - młoda ulubienica fanów poległa w trakcie bitwy z rąk samego olbrzyma, którego udało jej się jeszcze własnoręcznie zabić, ciosem w oko. Została następnie wskrzeszona przez Nocnego Króla.
  • Beric Dondarrion - przywódca Bractwa bez Chorągwi zginął wskutek odniesionych ran, po tym jak wraz z Sandorem Cleganem ocalili życie Aryi Stark.
  • Theon Grejyoy - wychowanek Neda Starka dzielnie bronił Brana w Bożym Gaju, ostatecznie zostając w pojedynkę na placu boju. Gdy zjawili się Biali Wędrowcy, by uśmiercić młodego Starka, Theon walczył do samego końca, ginąc jak bohater z rąk samego Nocnego Króla.
  • Nocny Król - to zdecydowanie najbardziej zaskakująca śmierć 3. epizodu. Lwia część fanów podejrzewała, że Nocny Król będzie głównym złoczyńcą w finałowym sezonie serialu i siłą rzeczy dożyje przynajmniej ostatniego odcinka. Tak się jednak nie stało. W chwili, gdy przywódca umarłych był już gotów wymierzyć śmiertelny cios w Brana Starka, zjawiła się Arya Stark, wbijając mu nóż wykonany z valyriańskiej stali, który w poprzednim sezonie otrzymała od młodszego brata. Oznacza to zatem, że to właśnie młoda Starkówna była "Księżniczką, którą obiecano".
  • Jorah Mormont - wierny towarzysz i obrońca Matki Smoków zginął w walce z umarłymi broniąc swej królowej, często nawet zasłaniając ją własnym ciałem.
  • Melisandre - Czerwona Kapłanka, po skończonej bitwie doszła widocznie do wniosku, że wypełniła swe przeznaczenie i życiowy cel, postanowiła więc pożegnać się z życiem. Odeszła w stronę wschodzącego słońca, ściągając swój naszyjnik i umierając, jako stara kobieta.

Należy więc zaznaczyć, że choć "Gra o tron" od zawsze ma tendencję do uśmiercania głównych bohaterów na najróżniejsze sposoby, każda z postaci, która poległa w trakcie bitwy o Winterfell zginęła śmiercią bohaterską i honorową, zazwyczaj chroniąc swych bliskich.

Foto: Kadr z 3. odcinka 8. sezonu "Gry o tron" Fot. Foto: Kadr z 3. odcinka 8. sezonu "Gry o tron"

"Gra o tron" 8. sezon 3. odcinek - gdzie oglądać?

Trzeci odcinek ósmego sezonu "Gry o tron" dostępny jest na platformie HBO GO. Telewizyjna emisja odbędzie się w poniedziałek 29 kwietnia 2019 roku o godzinie 20:10 na kanale HBO oraz o 21:00 na kanale HBO3.

Zobacz też: >> Kto ma największe szanse zasiąść na Żelaznym Tronie? [SONDA] <<

Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.