"Gra o tron" sezon 8: Co wydarzyło się w 4. odcinku? [NAJWAŻNIEJSZE FAKTY]

06.05.2019 07:29
"Gra o tron" sezon 8: Co wydarzyło się w 4. odcinku? [NAJWAŻNIEJSZE FAKTY] Fot. "Gra o tron" 8. sezon 4. odcinek, kadr ze zwiastuna

Czwarty odcinek ósmego sezonu "Gry o tron" za nami. Co wydarzyło się w odcinku? Czy któryś z bohaterów pożegnał się z życiem? Przedstawiamy najważniejsze fakty. UWAGA! ARTYKUŁ ZAWIERA SPOILERY.

Wielka bitwa z siłami Nocnego Króla za nami, przyszedł zatem czas na opłakanie zmarłych i świętowanie zwycięstwa. Jednak wróg nigdy nie śpi, a do końca finałowego sezonu "Gry o tron" zostało już niewiele odcinków, zatem akcja musiała ruszyć z kopyta. Co się wydarzyło w 4. odcinku 8. sezonu "Gry o tron"? Czy któryś z bohaterów zginął? Przedstawiamy najważniejsze informacje z najnowszego odcinka "Gry o tron"

UWAGA! Artykuł zawiera spoilery z 2. odcinka 8. sezonu "Gry o tron". Czytasz na własną odpowiedzialność.

"Gra o tron" 8. sezon - Co wydarzyło się w 4. odcinku?

4. odcinek 8. sezonu "Gry o tron" śmiało można określić jako słodko-gorzki. Wiele momentów z pewnością ucieszyło widzów, jednak nie obeszło się również bez emocjonujących i poruszających scen. Ale po kolei. Epizod czwarty rozpoczynamy pożegnaniem zmarłych, którzy polegli w walce o życie w Westeros. Jon Snow, by oddać im hołd, podnosi, że Ci ludzie byli w stanie odstawić na bok dzielące ich różnice i stanąć ramię w ramię, by bronić krainy żywych. Wyraża również nadzieję, że Ci którzy ostali się przy życiu, również będą w stanie tego dokonać. Jak się jednak można było spodziewać - jego nadzieje były daremne. Sansa Stark nie ufa Daenerys Targaryen, odmawia uznania jej za swą królową i otwarcie się jej sprzeciwia w sprawie wysłania wojsk na Południe. W kwestii braku zaufania wobec Matki Smoków wtóruje jej siostra Arya. Jon, będąc do bólu szczerym i prostolinijnym człowiekiem, postanawia wyznać siostrom prawdę o swoim pochodzeniu, jednak pod przysięgą, że nikomu, ale to nikomu tego nie zdradzą. Sansa łamie jednak złożoną obietnicę i zdradza tajemnicę Tyrionowi, który następnie dzieli się owymi rewelacjami z Varysem. Zatem tajemnica przestaje być tajemnicą, a staje się informacją znaną szerszej grupie osób. Eunuch usłyszawszy o pochodzeniu Jona, obserwując jednocześnie poczynania Daenerys, postanawia odwrócić się od Niespalonej, podnosząc, że Biały Wilk będzie lepszym władcą niż Zrodzona z Burzy.

Przeczytaj także
Foto: kadr z 4. odcinka 8. sezonu "Gry o tron" Fot. Foto: kadr z 4. odcinka 8. sezonu "Gry o tron"

Zanim Daenerys Targaryen wyrusza na Południe, świętuje wraz ze swymi ludźmi zwycięstwo nad Nocnym Królem, wznosząc przy tym toast za Aryę Stark, nazywając ją wybawicielką. Królowa, mimo radości z wygranej bitwy, czuje się jednak samotna, dostrzegając, że jest dla ludu Westeros zupełnie obca. Zauważa również, jak dużą miłością i lojalnością lordowie Północy obdarzają Jona. Wszystko to sprawia, że Daenerys staje się jeszcze bardziej zdeterminowana by zdobyć w końcu Żelazny Tron i upragnioną koronę.

 

Foto: kadr z 4. odcinka 8. sezonu "Gry o tron" Fot. Foto: kadr z 4. odcinka 8. sezonu "Gry o tron"

Dla wielu bohaterów nie był to szczęśliwy odcinek. Gendry tuż po tym, jak uzyskał tytuł lorda Końca Burzy i nazwisko Baratheon, został odtrącony przez ukochaną Aryę, która odrzuciła jego oświadczyny. Serce pękło również Tormundowi, do którego dotarło, że przegrał potyczkę z Jaimem Lannisterem, o serce Brienne. Na pocieszenie dostał jednak Północną dziewkę i nowego pupila, gdyż Jon Snow oddał staremu przyjacielowi swojego wilkora Ducha, który teraz wyruszy wraz z Zabójcą Olbrzyma za Mur. Fanom Brienne i Jaimiego Lannistera zaserwowano w 4. odcinku istny rollercoaster emocjonalny. Wpierw przyszło nam ujrzeć scenę, na którą niemalże wszyscy fani czekali już od wielu sezonów. Bohaterowie dzielili romantyczną , acz nieco niezręczną, scenę, stanowiącą kulminację ich relacji, tak skrzętnie budowanej na przestrzeni sezonów. Szczęście nie trwało jednak długo i skończyło się wraz z hukiem pękającego serca Brienne, gdy Królobójca postanowił opuścić Winterfell i wrócić do swej siostry Cersei. Na Południe zmierzają również dawni towarzysze podróży, czyli Arya i Ogar, oboje na spotkanie ze swym przeznaczeniem.

Foto: kadr z 4. odcinka 8. sezonu "Gry o tron" Fot. Foto: kadr z 4. odcinka 8. sezonu "Gry o tron"

"Gra o tron" 8. sezon 4. odcinek - Kto zginął?

W 4. odcinku 8. sezonu "Gry o tron" z życiem pożegnały się dwie postacie. Pierwsza śmierć była zaskakująca i bolesna dla wszystkich, których ucieszyła wiadomość, że Rhaegal, zielony smok Daenerys, przeżył bitwę o Winterfell. Smok padł bowiem zabity przez Eurona Greyjoya, którego flota zaatakowała siły Daenerys zmierzające na Smoczą Skałę. Zniszczono następnie statki Niespalonej, zaś jej wierna popleczniczka Missandei została schwytana przez siły Cersei Lannister. Gdy Daenerys odmówiła wycofania swoich wojsk, Missandei została stracona na murach Królewskiej Przystani, ginąc zakuta w łańcuchy. 

Foto: kadr z 4. odcinka 8. sezonu "Gry o tron" Fot. Foto: kadr z 4. odcinka 8. sezonu "Gry o tron"

"Gra o tron" 8. sezon 4. odcinek - Od Smoczej Królowej do Szalonej Królowej?

Choć Daenerys Targaryen przez całe swoje życie starała się być sprawiedliwą i dobrą władczynią, pragnącą dobra swego ludu i uczynienia świata lepszym, niejednokrotnie przypominano nam, że wciąż jest córką swego ojca, Obłąkanego Króla. W Matce Smoków płynie krew Targaryenów, rodu słynącego z wyniosłości, żądzy władzy, ognistego temperamentu i skłonności do szaleństwa. Niespalona straciła większość swych wojsk, teraz zaś również kolejnego smoka i najwierniejszą przyjaciółkę, która swe ostatnie słowa skierowała właśnie do swej królowej, wypowiadając krótkie, acz treściwe "Dracarys". Czy żądza władzy i szaleństwo wezmą górę nad zdrowym rozsądkiem Daenerys? Czy Matka Smoków zmieni się w Szaloną Królową? Tego zapewne dowiemy się w dwóch finałowych odcinkach. 

Zobacz też: >> Czy Jon Snow zabije Daenerys Targaryen? << 

Foto: kadr z 4. odcinka 8. sezonu "Gry o tron" Fot. Foto: kadr z 4. odcinka 8. sezonu "Gry o tron"

"Gra o tron" 8. sezon 4. odcinek - gdzie oglądać?

Czwarty odcinek ósmego sezonu "Gry o tron" dostępny jest na platformie HBO GO. Telewizyjna emisja odbędzie się w poniedziałek 6 maja 2019 roku o godzinie 20:10 na kanale HBO oraz o 21:00 na kanale HBO3.

Zobacz też: >> Kto zasiądzie na Żelaznym Tronie? [SONDA] << 

Natalia Nowecka
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.