"Gra o tron" sezon 8: Co wydarzyło się w 5. odcinku? [NAJWAŻNIEJSZE FAKTY]

13.05.2019 07:46
"Gra o tron" sezon 8: Co wydarzyło się w 5. odcinku? [NAJWAŻNIEJSZE FAKTY] Fot. materiały prasowe

Piąty odcinek ósmego sezonu "Gry o tron" za nami. Co wydarzyło się w odcinku? Czy któryś z bohaterów pożegnał się z życiem? Przedstawiamy najważniejsze fakty. UWAGA! ARTYKUŁ ZAWIERA SPOILERY.

Bitwa z Nocnym Królem dawno za nami, teraz czas na ostateczną wojnę. W 5. odcinku 8. sezonu "Gry o tron" doszło do długo wyczekiwanego starcia pomiędzy siłami Cersei Lannister, a Daenerys Targaryen. Która królowa wyszła z tego starcia zwycięsko? Czy któryś z bohaterów pożegnał się z życiem? Przedstawiamy streszczenie najważniejszych momentów 5. odcinka 8. sezonu "Gry o tron".

UWAGA! Artykuł zawiera spoilery. Czytasz na własną odpowiedzialność.

Gra o tron 8. sezon 5. odcinek - co się wydarzyło?

W 5. odcinku 8. sezonu "Gry o tron" doszło do długo wyczekiwanego starcia pomiędzy Cersei Lannister, a Daenerys Targaryen, z którego ta druga wyszła zwycięsko. Ale od początku. Odcinek rozpoczął się od odkrycia przez Matkę Smoków zdrady, której dopuścił się Varys, co skończyło się dla eunucha śmiercią. Gdy na Smoczą Skałę dotarł Jon Snow, odbył on rozmowę z dotkliwie załamaną Daenerys, która obwieściła, że skoro mieszkańcy Westeros nie pałają do niej miłością, to wzbudzać będzie ich strach. Te słowa dały niejako zapowiedź tego, co wydarzyło się następnie, czyli przemiany Daenerys Targaryen w Szaloną Królową. Matka Smoków nie tylko doszczętnie zniszczyła żelazną flotę oraz zaatakowała miasto, co zrównała je w zasadzie z ziemią. Złota Kompania i skorpiony okazały się bezużyteczne w starciu ze smokiem Drogonem, a Cersei Lannister poniosła sromotną porażkę. Nie zginęła jednak z ręki Aryi Stark, która ostatecznie, za namową Ogara, zrezygnowała ze swej misji zgładzenia królowej. Młoda Starkówna próbowała następnie wydostać się z płonącego miasta, dzięki czemu mogliśmy obserwować zagładę Królewskiej Przystani z perspektywy niewinnych cywilów. 

Foto: materiały prasowe Fot. Foto: materiały prasowe

Gra o tron 8. sezon 5. odcinek - kto zginął?

W 5. odcinku 8. sezonu "Gry o tron" śmierć poniosło wielu głównych bohaterów. Zginął wspomniany wcześniej Varys, zaś namiestnik królowej Cersei Qyburn został zgładzony przez własnego "potwora", ser Gregora Clegane'a. Doszło również do wyczekiwanego przez fanów Cleganebowl, z którego ostatecznie żaden z braci nie uszedł z życiem. Śmierć poniósł także Euron Greyjoy, w wyniku walki z Królobójcą, oraz sam Jaime Lannister wraz ze swą siostrą Cersei, którzy zginęli pod murami Czerwonej Twierdzy

Foto: materiały prasowe Fot. Foto: materiały prasowe

Gra o tron 8. sezon 5. odcinek - gdzie oglądać?

Piąty odcinek ósmego sezonu "Gry o tron" dostępny jest na platformie HBO GO. Telewizyjna emisja odbędzie się w poniedziałek 13 maja 2019 roku o godzinie 20:10 na kanale HBO oraz o 21:00 na kanale HBO3.

Zobacz też: >> Kto zasiądzie na Żelaznym Tronie? [SONDA] <<  

Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.