"Gra o tron" - archeolog-specjalista stwierdził, że Drogon prawdopodobnie zjadł Daenerys

26.06.2019 13:12
"Gra o tron" - archeolog-specjalista stwierdził, że Drogon prawdopodobnie zjadł Daenerys Fot. kadr z wideo

Dlaczego smok miałby zjeść swoją własną "matkę"? Bo tak zwyczajnie działają zwierzęta - tak twierdzi Dr. Carolyn Rando z Wydziału Archeologii na UCL w Londynie.

"Gra o tron" dobiegła końca i kilku ostatnich odcinkach doczekaliśmy się wielu scen śmierci znanych i lubianych postaci. W 5. epizodzie straciliśmy m.in. Jaimiego i Cersei, a w 6. największym szokiem była śmierć Daenerys Targaryen. Niedoszła królowa Westeros pożegnała się z życiem, gdy nóż w serce wbił jej Jon Snow. Na miejscu niedługo później pojawił się Drogon, który w przypływie nienawiści spalił Żelazny Tron, a następnie zabrał ciało swojej matki i odleciał.

Gra o tron - Drogon prawdopodobnie zjadł ciało Daenerys

Fragment ten miał pokazać, jak inteligentnymi stworzeniami są smoki. Trzeba jednak pamiętać, że w gruncie rzeczy są to jednak zwierzęta i mają one pewne instynkty, które są nie do przezwyciężenia. Na jeden z nich zwróciła uwagę doktor Carolyn Rondo, pracująca dla Wydziału Archeologii na UCL. W rozmowie z Huffington Post UK wyjawiła, że istnieje prawdopodobieństwo zjedzenia ciała Daenerys przez Drogona:

Czy on mógłby ją zjeść? Istnieje takie prawdopodobieństwo. Nie sądzę, żebyśmy mieli wykluczać taką możliwość.

Muszą panować jednak bardzo specjalne warunki. Jeżeli ktoś mieszkał sam, nie przychodzili do niego przyjaciele i zmarli z przyczyn naturalnych, to zwierzaki nie mogły wyjść z domu i nikt ich nie karmił. Znam jeden przypadek, że zwierzaki zjadły całego właściciela. Zwykle jest tak, że najpierw zjadają całe inne jedzenie z domu i dopiero potem zabierają się za właścicieli.

Przeczytaj także

Następnie doktor Rando zauważyła jednak, że zwykle zwierzęta najpierw szukają naszej uwagi, więc podchodzą i nas wąchają, liżą, szturchają łapami lub nosem i wówczas może dojść do lekkiego krwawienia ciała właściciela. Nie rozumieją, że osoba zmarła, więc starają się w jakiś sposób nas zachęcić do zabawy.

Cóż, czy Drogon zjadł Daenerys? Tego nie dowiemy się raczej nigdy, ponieważ "Gra o tron" dobiegła końca w maju 2019 roku. Na szczęście niedawno ruszyły prace nad pierwszym spin-offem serialu, który opowie o wydarzeniach rozgrywających się około 300 lat przed akcją oryginału. Data premiery niezatytułowanego show pozostaje nieznana.

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.