01.12.2019 10:30

„Gra o tron”: usunięte sceny z 8. sezonu mogły uratować serial? [WIDEO]

Serial poznaje się po tym jak się kończy, a nie po tym jak zaczyna. „Gra o tron” przez lata rozpieszczała widzów świetnie opowiadaną historią, ale wszystko co dobre skończyło się przez ostatnim sezonem.Czy dzięki usuniętym scenom finał opowieści mógł być oceniany inaczej?

Daenerys
foto: materiały prasowe HBO

„Gra o tron” była serialem zbyt dobrym. Przyzwyczajeni do wysokiego poziomu widzowie oczekiwali, ze zwieńczenie serii będzie jeszcze bardziej wciągające i stanie się kinematograficznym arcydziełem.

Odcinek po odcinku 8. sezon serialu przynosił wiele emocji, niestety nie takich, jakich oczekiwali widzowie. Zamiast oszołomienia fani czuli rozczarowanie sposobami, na jakie kończono rysowane misternie przez wiele lat wątki poszczególnych postaci.

Foto: kadr z serialu "Gra o tron"/ HBO
Foto: kadr z serialu "Gra o tron"/ HBO
Przeczytaj także Kolejny błąd twórców "Gry o tron". Usunięto najlepsze sceny przemiany Daenerys w Szaloną Królową

Szok i niedowierzanie, że ich ukochany serial można tak zepsuć, popchnął nawet fanów do stworzenia petycji nawołującej do nakręcenia 8. sezonu „Gry o tron” od nowa. Tym razem porządnie.

Foto: materiały prasowe
Foto: materiały prasowe
Przeczytaj także "Gra o tron": Powstała petycja o ponowne nakręcenie 8. sezonu

Wiadomo już, że do tego nie dojdzie, widzowie muszą więc zacząć doceniać to, co dostali. Dzięki premierze kompletnej „Gry o tron” na Blu-ray i DVD do sieci trafiła kompilacja scen, które twórcy uznali za niepotrzebne. Czy naprawiłyby serial, czy sprawiły jeszcze większe rozczarowanie?

„Gra o tron”: kompilacja usuniętych scen z 8. sezonu

Materiały, które nie zostały wyemitowane, pokazują głównie Daenerys. Zakończenie wątku Matki Smoków wzbudził wśród fanów serialu najwięcej kontrowersji. Czy dzięki usuniętym scenom pokazano by jej przemianę bardziej wiarygodnie?

Mimo ran, jakie zadał fanom „Gry o tron” ostatni sezon serialu, produkcja nadal uważana jest za jedną z najlepszych w historii i służy jako wyznacznik jakości dla nowych historii. „Wiedźmin” Netfliksa, mimo podkreślanej wielokrotnie niechęci twórców, nawet przed premierą nie może uniknąć spekulacji i porównań z ekranizacją „Pieśni lodu i ognia”.

Kompletne wydanie „Gry o tron” trafi do sprzedaży na Blu-ray i DVD na początku grudnia 2019 roku. Cena kompletu robi wrażenie.

Zobacz także: "Gra o tron" na Blu-ray za niebotyczną cenę w Polsce. Jakie dodatki zawiera zestaw? 

"Gra o tron" byłaby z tym scenami:

Tagi: Seriale Gra o tron