22.08.2017 15:27

„Gra o tron” w wersji Queen? Posłuchaj „Westerosi Rhapsody”

Kończący się 7. sezon „Gry o tron” sprawił, że w sieci pojawia się co raz więcej śmiesznych filmów nawiązujących do serialu. Tym razem padło na wersję „Bohemian Rhapsody” grupy Queen osadzonej w świecie Westeros. 

Westerosi Rhapsody, Gra o tron, Cersei Lannister
foto: Jolly Roger Cinema/YouTube

„Gra o tron” ma bardzo dużo powiązań z muzyką. Wystarczy, chociażby wspomnieć o jednym z gwiazdorów produkcji HBOPeterze Dinklage'u, który wraz z innymi aktorami z serialu jakiś czas temu wykonał utwór zespołu Coldplay. Ale internauci o nieprzeciętnym humorze, wolnym czasie i słuchu muzycznym, tworzą też bardzo wiele przeróbek znanych utworów, które nawiązują do „Gry o tron”. Był już mashup serialu z musicalem „Hamilton”, hit disco „I Will Survive” w wykonaniu mieszkańców Westros, Biali Wędrowcy śpiewający przebój Vanilla Ice, a nawet połączenie piosenki Dawida Podsiadło z fragmentami produkcji HBO. Tym razem pojawiła się wersja monumentalnego utworu „Bohemian Rhapsody” zespołu Queen, odnosząca się do wydarzeń przedstawionych w „Grze o tron”.

Przeróbka zatytułowana „Westerosi Rhapsody” pojawiła się na kanale YouTube Jolly Roger Cinema. Autorzy nagrania odtworzyli prawie 6-minutową piosenkę Queen z całkowicie zmienionym tekstem. „Bohemian Rhapsody charakteryzuje się złożonością melodii i harmonii. Każda część utworu w tym wypadku nawiązuje do innego wątku związanego z serialem. Jest trochę historii, przedstawienie kilku postaci, obrzydzenie kazirodczym uczuciem Cersei i Jaimego Lannisterów, prośba do autora książek, żeby nie uśmiercał Tyriona, ale też peany na cześć serialu. Wszystko bardzo sprytnie i zabawnie wkomponowane w oryginalną melodię. Film zilustrowany jest oczywiście fragmentami serialu. Z tego powodu w opisie filmu pojawiła się prośba do stacji HBO o nieusuwanie przeróbki. Twórcy twierdzą, że nie czerpią z filmu żadnych korzyści materialnych.

Film jest nie tylko zabawnym nawiązaniem do klasyków rocka, o których niebawem powstanie film, (swoją drogą zatytułowany właśnie „Bohemian Rhapsody”) i serialu HBO, ale również przypomnieniem, tuż przed finałem 7. sezonu, co do tej pory wydarzyło się w fabule i za co fani uwielbiają ekranizację książek George'a R. R. Martina. Okazuje się, że nie wszystkim tego typu streszczenie jest potrzebne. Inny youtuber jakiś czas temu zamieścił film, w którym streszcza jeden z odcinków, mimo że do tej pory w ogóle nie znał „Gry o tron”. 7. odcinek 7. sezonu będzie miał premierę już 27 sierpnia 2017 roku

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Queen Gra o tron