09.12.2019 14:41

Kolejny błąd twórców "Gry o tron". Wycięto ważną scenę z udziałem Theona Greyjoya. Wiemy, co przedstawiała

Ósmy sezon "Gry o tron" był przełomowy dla postaci Theona Greyjoya. Okazuje się jednak, że z 8. sezonu wycięto bardzo ważną scenę z jego udziałem.

Foto: materiały prasowe HBO
Foto: materiały prasowe HBO

Theon Greyjoy to bez wątpienia jedna z najbardziej złożonych postaci z jakimi obcowaliśmy przez osiem sezonów "Gry o tron". Najmłodszy z synów Balona Greyjoya i wychowanek Neda Starka przeszedł na przestrzeni serii niewiarygodną przemianę. Popełnił po drodze masę karygodnych błędów, za które zapłacił okrutnie wysoką cenę. Ostatecznie, w finałowych odcinkach, Theon odkupił swoje winy, ginąc śmiercią godną prawdziwego bohatera. Okazuje się jednak, że mieliśmy zobaczyć scenę, w której wybaczony mu zostaje jeden z najgorszy uczynków, jakich się dopuścił. Została ona jednak usunięta.

"Gra o tron" 8. sezon - wycięto ważną scenę z udziałem Theona Greyjoya

Wspomniana scena miała się znaleźć w drugim odcinku ósmego sezonu, tuż po tym jak Theon uratował swoją siostrę Yarę z rąk ich szalonego wuja. Yara Greyjoy znalazła się w rękach Eurona niejako z winy brata. W trakcie ataku na ich flotę, Theon zamiast pomóc siostrze, wybrał ratowanie się ucieczką. Nie był to postępek na miarę podbicia Winterfell, czy zdrady jakiej dopuścił się wobec rodu Starków, sprawił jednak, że Theon jawił się w oczach widzów jako skończony tchórz.

Blues Brothers
Blues Brothers
Przeczytaj także 13 najbardziej pechowych postaci filmowych i serialowych z okazji piątku 13.

Jak donosi portal Insider, jeden ze scenariuszy 8. sezonu "Gry o tron", które znaleźć możemy na stronie Writers Guild Foundation library in Los Angeles, zakładał, że Theon przeprosi siostrę za porzucenie jej w tak ważnej chwili. Yara miała wówczas rzucić krótkie: "Nie bądź babą", co trzeba przyznać, doskonale pasuje do jej charakteru.

Foto: materiały prasowe
Foto: materiały prasowe
Przeczytaj także "Gra o tron" TOP15: Najbardziej wzruszające śmierci w serialu

Scenarzyści uznali widocznie, że scena jest zbędna, a odkupienie win przez Theona nastąpi i bez niej. W pewnym sensie mieli rację, jednak fani z pewnością chcieliby usłyszeć powyższą rozmowę pomiędzy bohaterami.

Zobacz też: "Gra o tron" ciekawostki - Czego jeszcze nie wiecie o serialu HBO?

Tagi: News Seriale Gra o tron HBO Gra o tron: sezon 8