"Gra o tron" zapowiada nadejście smoków. Ogłoszono rozpoczęcie produkcji "House of the Dragon"

04.12.2020 11:20
"Gra o tron" zapowiada nadejście smoków. Ogłoszono rozpoczęcie produkcji "House of the Dragon" Fot. Album Online/East News

Rozpoczęto produkcję spin-offu "Gry o tron" o tytule "House of the Dragon". HBO opublikowało szkice koncepcyjne smoków, które powstały na potrzeby nadchodzącego serialu.

House of the Dragon oficjalnie w produkcji. Zobaczcie szkice smoków

Oficjalnie rozpoczęto produkcję spin-offu "Gry o tron" o tytule "House of the Dragon". Serial przygotowali w 2020 roku George R.R. Martin i Ryan J. Condal, a sama akcja będzie się odgrywała setki lat przed wydarzeniami z "Gry o tron". 

Polecamy

HBO z tej okazji podzieliło się dwoma szkicami koncepcyjnymi przedstawiającymi smoki, które mają być ważne dla budowania imperium, a potem też i dla upadku rodziny Targaryenów. Zobaczcie je poniżej:

Polecamy

Szef WarnerMedia Jason Kilar napisał również w oficjalnym oświadczeniu, że zdjęcia do programu mają ruszyć już za kilka miesięcy. Główną rolę w serialu zagra Paddy Considine ("Ultimatum Bourne'a", trylogia Cornetto Edgara Wrighta). Aktor wcieli się w życzliwego lidera, Króla Viserysa Targaryena, który zostaje wybrany przez radę w Harrenhal do wstąpienia na tron. 

Niestety, władza korumpuje, a władza absolutna korumpuje absolutnie. Viserys ma spore problemy z nowymi obowiązkami i byciem ponad prawem, szybko popadając w konflikty z innymi członkami swojej rodziny. Nie znamy szczegółów fabuły, ale fani teoretyzują, że serial może w końcu pokazać wojnę domową między Targaryenami, która przez historyków z Westeros określana jest "Tańcem smoków". 

Polecamy

W stworzeniu programu Martinowi i Condalowi pomógł również Miguel Sapochnik, reżyser "Gry o tron", który nakręcił m.in. "Bitwę bękartów" i "Długą noc".  

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.