24.03.2020 14:10

"Gra o tron" zawitała w "Westworld". Ulubieniec fanów pojawił się w nowym odcinku!

Twórcy "Westworld" sprawili fanom "Gry o tron" nie lada niespodziankę. W najnowszym odcinku pojawił się ich ulubieniec. Wiemy, kto był pomysłodawcą crossovera. 

Foto: materiały prasowe HBO
Foto: materiały prasowe HBO

3. sezon "Westworld" wystartował z przytupem. Drugi odcinek serialu przyniósł crossover, o którym marzyło wielu fanów. Epizodyczny występ zaliczyli nie tylko twórcy popularnej "Gry o tron". Znalazło się także miejsce dla jednej z postaci, którą znamy z adaptacji twórczości George'a R.R. Martina. I to nie byle jakiej postaci, a jednego z absolutnych ulubieńców fanów!

"Westworld" -  postać z "Gry o tron" pojawiła się w nowym odcinku

"Westworld" i "Gra o tron" to jedne z najpopularniejszych seriali stacji HBO. Nic zatem dziwnego, że gdy dwa światy połączyły się ze sobą, fani oszaleli ze szczęścia. W 2. odcinku 3. sezonu "Westworld" doszło bowiem do crossovera. Pojawienie się twórców "Gry o tron" w rolach epizodycznych nie było aż takim zaskoczeniem. Informacje na ten temat krążyły po sieci od jakiegoś czasu. Prawdziwą niespodzianką była jednak obecność smoka Drogona - ukochanego "syna" Daenerys Targaryen.

W 1. odcinku 3. sezonu "Westworld" gościnnie pojawiło się mnóstwo gwiazd
W 1. odcinku 3. sezonu "Westworld" gościnnie pojawiło się mnóstwo gwiazd
Przeczytaj także W 1. odcinku 3. sezonu "Westworld" gościnnie pojawiło się mnóstwo gwiazd

W jeden ze scen widzimy, jak Bernard i Stubbs przechadzają się po korytarzach Delos, gdzie możemy podziwiać kulisy nowego parku rozrywki, stylizowanego na średniowieczny świat w klimacie fantasy. Jedno z ujęć prezentuje Davida Benioffa i D. B. Weissa w rolach techników, którzy testują właśnie postać smoka. Nie jest to jednak byle jaki smok, a ukochany przez fanów "Gry o tron" Drogon. 

"Gra o tron" - archeolog-specjalista stwierdził, że Drogon prawdopodobnie zjadł Daenerys
"Gra o tron" - archeolog-specjalista stwierdził, że Drogon prawdopodobnie zjadł Daenerys
Przeczytaj także "Gra o tron" - archeolog-specjalista stwierdził, że Drogon prawdopodobnie zjadł Daenerys

Jak doszło do crossovera? Twórcy "Westworld", Nolan i Lisa Joy wyznali, że showrunnerzy "Gry o tron" to ich bliscy przyjaciele, zatem dojście do porozumienia nie było niczym trudnym. Sam pomysł pokazania parku stylistycznie przypominającego krainę Westeros, a w niej samego Drogona, podsunął jednak George R.R. Martin - twórca książkowego pierwowzoru "Gry o tron". Autor wyznał podobno, że zderzenie tych dwóch światów marzyło mu się od dawna. 

Foto: Liam McBurney/Press Association/East News
Foto: Liam McBurney/Press Association/East News
Przeczytaj także Dzięki koronawirusowi George R.R. Martin skończy wreszcie "Wichry Zimy"? Tak twierdzi autor

Czy Drogon powróci w kolejnych odcinkach? To niestety mało prawdopodobne. W rzeczonej scenie słyszymy, jak technicy, w których wcielili się Benioff i Weiss, zastanawiają się, jak przetransportują smoka na Kostarykę. Wygląda więc na to, że występ Drogona był jedynie epizodyczny i więcej go nie zobaczymy. 

Zobacz też: Top 7 - najlepsze seriale podobne do "Gry o tron" 

Tagi: Seriale Gra o tron HBO Westworld George R.R. Martin