"Grease" zostanie przekształcony w serial dla HBO Max

16.10.2019 12:31
"Grease" zostanie przekształcony w serial dla HBO Max Fot. Paramount Pictures / Robert Stig/Collection Christophel/East New

Klasyczny musical "Grease" z Johnem Travoltą i Olivią Newton John zadebiutował w 1978 roku. Po ponad 41 latach od premiery, HBO zamówiło pierwszy sezon serialowego spin-offu 

HBO Max, czyli streamingowy oddział HBO, zamówił 1. sezon serialu "Grease: Rydell High", który będzie spin-offem oryginalnego musicalu z Travoltą i Newton John.

Grease - powstaje serialowy spin-off

Nowy serial będzie osadzony w świecie oryginalnego filmu i skupi się na przygodach uczniów liceum Rydell High, do którego uczęszczali Danny i Sandy. Według HBO Max, "Grease: Rydell High" będzie przypominał pierwotną produkcję swoim klimatem, ale w serialu pojawią się nowe twarze, które nadadzą mu sporo świeżej energii. Akcja wciąż będzie się rozgrywała w latach 50., a w serialu usłyszymy nowe utwory, a także sporo numerów musicalowych znanych z innych filmów.

Przeczytaj także

Raczej nie spodziewajmy się, że usłyszymy przeboje znane z oryginału, takie jak "Summer Nights", czy "Grease Lightning". Wszystko dlatego, że zarządcy majątku Jima Jacobsa i Warrena Casey'ego, którzy skomponowali oryginalne utwory, nie chcą dać pozwolenia na używanie dzieł zmarłych artystów.

W oficjalnej zapowiedzi od HBO możemy przeczytać, że "Grease: Rydell High" będzie rock'n'rollowym "High School Musical":

Zamierzamy stworzyć serial osadzony w świecie, którzy wszyscy kochają i w stylu muzyki, którą wszsycy kochają. Chcemy, żeby to było doświadczenie w stylu "High School Musical", ale w rock'n'rollowym stylu.

Szefowa zawartości HBO Max Sarah Aubrey dodała natomiast, że serial będzie "Grease 2.0" i wszyscy w firmie są podekscytowani pracą nad musicalem w wersji serialowej. Data premiery "Grease: Rydell High" pozostaje nieznana, podobnie jak nazwiska członków obsady i filmowców. 

Zobacz także: Gwiazda "Grease" ma nawrót raka: Wolę nie wiedzieć, ile czasu mi pozostało

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.