16.10.2019 12:31

"Grease" zostanie przekształcony w serial dla HBO Max

Klasyczny musical "Grease" z Johnem Travoltą i Olivią Newton John zadebiutował w 1978 roku. Po ponad 41 latach od premiery, HBO zamówiło pierwszy sezon serialowego spin-offu 

Grease
foto: Paramount Pictures / Robert Stig/Collection Christophel/East New

HBO Max, czyli streamingowy oddział HBO, zamówił 1. sezon serialu "Grease: Rydell High", który będzie spin-offem oryginalnego musicalu z Travoltą i Newton John.

Grease - powstaje serialowy spin-off

Nowy serial będzie osadzony w świecie oryginalnego filmu i skupi się na przygodach uczniów liceum Rydell High, do którego uczęszczali Danny i Sandy. Według HBO Max, "Grease: Rydell High" będzie przypominał pierwotną produkcję swoim klimatem, ale w serialu pojawią się nowe twarze, które nadadzą mu sporo świeżej energii. Akcja wciąż będzie się rozgrywała w latach 50., a w serialu usłyszymy nowe utwory, a także sporo numerów musicalowych znanych z innych filmów.

Foto: materiały prasowe HBO
Foto: materiały prasowe HBO
Przeczytaj także W obsadzie pierwszego prequela "Gry o tron" pojawiły się cztery nowe nazwiska

Raczej nie spodziewajmy się, że usłyszymy przeboje znane z oryginału, takie jak "Summer Nights", czy "Grease Lightning". Wszystko dlatego, że zarządcy majątku Jima Jacobsa i Warrena Casey'ego, którzy skomponowali oryginalne utwory, nie chcą dać pozwolenia na używanie dzieł zmarłych artystów.

W oficjalnej zapowiedzi od HBO możemy przeczytać, że "Grease: Rydell High" będzie rock'n'rollowym "High School Musical":

"

Zamierzamy stworzyć serial osadzony w świecie, którzy wszyscy kochają i w stylu muzyki, którą wszsycy kochają. Chcemy, żeby to było doświadczenie w stylu "High School Musical", ale w rock'n'rollowym stylu. "

Szefowa zawartości HBO Max Sarah Aubrey dodała natomiast, że serial będzie "Grease 2.0" i wszyscy w firmie są podekscytowani pracą nad musicalem w wersji serialowej. Data premiery "Grease: Rydell High" pozostaje nieznana, podobnie jak nazwiska członków obsady i filmowców. 

Zobacz także: Gwiazda "Grease" ma nawrót raka: Wolę nie wiedzieć, ile czasu mi pozostało

Tagi: News HBO