21.11.2018 14:21

Groot i Rocket dostaną własny serial na platformie streamingowej Disney+?

Bohaterowie "Strażników Galaktyki" pojawią się prawdopodobnie na małym ekranie - tak twierdzą dziennikarze "That Hashtag Show". Czy serial o gadającym szopie i drzewie-humanoidzie ma szansę na sukces?

Groot i Rocket dostaną własny serial na platformie streamingowej Disney+?
foto: kadr z filmu

Dziesięć lat temu odpowiedź na to pytanie brzmiałaby "prawdopodobnie nie". Ale od premiery "Iron Mana" Marvel stał się jedną z najbardziej dochodowych marek w historii, a na świecie nie ma chyba dziecka, które nie znałoby Groota i Rocketa. Dlatego przygotowanie mini-serialu o przygodach tych dwóch ulubieńców fanów mogłoby przynieść Disneyowi i Marvelowi ogromne przychody. Ale po kolei. 

We wtorek 20 listopada 2018 roku "That Hashtag Show" poinformował, że obecnie różni twórcy próbują sprzedać pomysły na mini-seriale szefowi MCU, Kevinowi Feige'emu. Jednym z nich jest produkcja skupiona właśnie na przygodach Rocketa (Bradley Cooper) i Groota (Vin Diesel). Inny projekt ma zaś opowiadać o Hawkeye'u i Kate Bishop (którą ma rzekomo grać gwiazda "13 powodów", Katherine Langford). 

Groot i Rocket bohaterami mini-serialu na Disney Plus?

Wydaje się, że produkcja o tych dwóch bohaterach ma na duży sens - w końcu "Strażnicy Galaktyki 3" są projektem, który ostatnio miał sporo problemów. Najpierw Disney zwolnił reżysera i scenarzystę poprzednich 2 części, Jamesa Gunna, a potem zawiesił pracę nad produkcją, by znaleźć nowego twórcę, który byłby w stanie przenieść wizję Gunna na srebrny ekran. Sam artysta znalazł natomiast posadę w konkurencyjnym DC i pracuje obecnie nad scenariuszem do "Suicide Squadu 2", a plotki twierdzą, że Warner Bros. zaproponował mu również pozycję reżysera produkcji. 

Dlatego przeniesienie Groota i Rocketa na mały ekran może mieć spory sens, aczkolwiek problem może się pojawić z budżetem produkcji. Obydwie postaci musiałyby zostać odpowiednio przygotowane wizualnie, więc każdy z epizodów musiałby mieć nawet kilkanaście milionów dolarów do wydania. 

Kiedy zadebiutuje Disney Plus?

Na razie wiemy na pewno, że na platformie streamingowej Disneya pojawi się produkcja o Lokim oraz "Mandalorian", czyli serial o łowcach nagród przygotowywany przez Jona Favreau, Taikę Waititiego oraz Dave'a Filoniego. 

Kamil Kacperski
Tagi: Strażnicy Galaktyki Marvel Disney Plus Groot