Gendry ma odegrać wielką rolę w 8. sezonie „Gry o tron”’

Natalia Hluzow
04.04.2018 14:01
Gendry ma odegrać wielką rolę w 8. sezonie „Gry o tron”’ Fot. kadr z serialu "Gra o tron"

Joe Dempsie, aktor wcielający się w bękarta Roberta Baratheona, wyznał w jednym z ostatnich wywiadów, że w 8. sezonie „Gry o tron” jego rola będzie znacznie większa.

Joe Dempsie w roli Gendry’ego występował od 1. sezonu „Gry o tron”. Jednak już po 3. serii odcinków słuch o nim zaginął, a fani serialu zastanawiali się nawet, czy twórcy nie zapomnieli o tej postaci. Okazało się jednak, że David Benioff i Dan Weiss doskonale pamiętają o bękarcie Roberta Baratheona i powrócili do jego wątku w 7. sezonie serialu. Jak wynika z rozmowy aktora z portalem Digital Spy, wątek ten będzie nie tylko kontynuowany, ale i rozszerzony w finałowych odcinkach „Gry o tron”.

Joe Dempsie o swojej roli w „Grze o tron”

Podczas rozmowy z portalem Joe Dempsie wyznał:

W tym roku mi się udało. (…) Dla mnie osobiście jedyną nadzieją, jaką wiązałem z tą postacią, było to, by Gendry był obecny w serialu, kiedy nastąpi ostateczne rozwiązanie.

Aktor wcielający się w Gendry’ego dodał, że zależało mu na obecności w serialu nie tylko jako odtwórcy jednej z ról:

Nie chodziło mi nawet o powrót z punktu widzenia postaci, lecz z prywatnego punktu widzenia – by stanąć na planie, kiedy będą tworzyć to zakończenie… tę ostatnią grę. Więc tak, jestem bardzo szczęśliwy, że zostałem zaangażowany i mogę spędzać czas na planie 8. sezonu.

Radość Dempsiego, kiedy dowiedział się, że wraca do serialu, wynikała również z tego, że nie spodziewał się, że będzie miał szansę powrócić. Podobnie jak fani uznał bowiem, że twórcy mogli zwyczajnie zapomnieć o Gendrym. Jak powiedział:

Jestem świadomy tego, że David i Dan mają milion rzeczy na głowie, o których muszą myśleć, kiedy łączą ze sobą wszystkie wątki historii. Między innymi dlatego nigdy nie brałem za pewnik swojego powrotu do serialu. Był taki pomysł i przedstawili mi go, kiedy odchodziłem na koniec 3. sezonu, ale rzeczy się zmieniają. (…) Dlatego nie zaskoczyłoby mnie, gdyby w ogólnie nie zaangażowali mnie ponownie. Gdyby dotarli do 7. sezonu i w ogóle nie znaleźli czasu dla Gendry’ego. Więc fakt, że nie tylko powrócił i otrzymał swoje otwarte zakończenie, ale też poświęcono mu tyle czasu, ile teraz dostałem, jest wspaniały – ponieważ nie każdy tyle dostaje.

„Gra o tron” sezon 8 – kiedy premiera?

Tym samym dowiedzieliśmy się, że niezależnie od tego, jaki los ostatecznie spotka Gendry’ego, możemy spodziewać się, że będziemy często widywać tę postać na ekranie, kiedy „Gra o tron” powróci na antenę HBO w 2019 roku. Jaką rolę odegra w wielkiej finałowej wojnie? Przekonamy się dopiero w przyszłym roku. Tymczasem poprzednie sezony można już śmiało i legalnie przypominać sobie, dzięki dostępności HBO GO dla wszystkich internautów w Polsce.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.