20.05.2019
Aktualizacja: 20.05.2019 15:37

Gwiazda "Avengers" miała grać Daenerys w "Grze o Tron". Dlaczego nie dostała tej roli?

Aktora, która znana jest głównie z serii filmów "Avengers" miała zagrać kluczową postać w serialu HBO "Gra o Tron". Niestety, nie wszystko poszło po jej myśli...

Gra o Tron
fot: kadr z wideo

Aktorka, która znana jest głównie z filmów Marvela, "Avengers" miała grać w serialu HBO "Gra o Tron". Niestety castingu nie można zaliczyć do udanych i kobieta nie dostała roli Daenerys. O kim mowa i co poszło nie tak? Elizabeth Olsen jest znana przede wszystkim z roli Scarlet Witch. Postać została stworzona przez Stana Lee, a jej moc polega na manipulowaniu prawdopodobieństwem, żeby przekształcać rzeczywistość.

Elizabeth Olsen jako Daenerys

Emilia Clarke (Gra o tron)
Emilia Clarke (Gra o tron)
Przeczytaj także "Gra o tron": rodzice, którzy nazwali córki na cześć Daenerys teraz żałują swojej decyzji

W najnowszym wywiadzie dla serwisu Vulture, Elizabeth przyznała, że 10 lat temu brała udział w castingu do serialu HBO "Gra o Tron", a jej zadaniem był monolog z końcówki pierwszego sezonu. Niestety aktorka nie wspomina tego najlepiej:

"

Kiedy zaczynałam robić karierę, brałam udział we wszystkich castingach, bo po prostu to lubię. Startowałam do roli Khaleesi. Zapomniałam, że to był najdziwniejsze przesłuchanie jakie kiedykolwiek miałam. Przedstawiałam monolog z końcówki pierwszego sezonu, kiedy [Daenerys - przyp. red.] wygłaszała mowę do masy ludzi i informuje wszystkich, że jest ich królową. Osoby odpowiedzialne za casting nie wiedziały, czy chcą kogoś z brytyjskim akcentem czy nie. Więc wygłosiłam mowę w dwóch wersjach. To było straszne [...] "

"Gra o Tron" - kto zasiadł na Żelaznym Tronie?

Nadszedł dzień, którego każdy fan "Gry o Tron" nie mógł się doczekać. W ostatnim odcinku serialu dowiedzieliśmy się, kto zasiadł na Żelaznym Tronie. Przewidywania analityków sprawdziły się. To, kto zasiadł na Żelaznym Tronie przeczytasz tutaj.

Zobacz także: >>Jak widzowie zareagowali na ostatni odcinek "Gry o tron"?<<

Tagi: Avengers Gra o tron