05.10.2017 13:33

Gwiazda "Gry o Tron" zdradza, dlaczego 8. sezon będzie najbardziej epicki ze wszystkich

Data premiery 8. sezonu „Gry o Tron” nie jest jeszcze potwierdzona. Wiadomo jednak, że kiedy ostatni sezon serialu trafi na ekrany, każdy kolejny odcinek będzie wciskać nas w fotel. 

Gwiazda "Gry o Tron" zdradza, dlaczego 8. sezon będzie najbardziej epicki ze wszystkich
foto: kadr z wideo

Tak przynajmniej twierdzi John Bradley, odtwórca roli Sama Tarly’ego – przyjaciela Jona Snowa. Podczas rozmowy z HuffPost ujawnił, że fani mogą spodziewać się wrażeń na miarę finału sezonu w każdym odcinku 8. serii:

"

Dotychczas największe emocje, sprawy postawione na ostrzu noża i najbardziej spektakularne sekwencje przypadały zwykle na 9. epizod każdego sezonu. W nowej serii każdy odcinek będzie takim „9. epizodem”. "

Skąd taka pewność? Bradley wyjaśnia, że fakt, iż do realizacji 8. sezonu zgromadzono zespół najlepszych reżyserów, którzy dowodzili powstawaniem najmocniejszych epizodów, świadczy o tym, że monumentalność nadchodzących odcinków będzie wymagała, by u steru stanął ktoś, kto mierzył się z tak wielkimi wyzwaniami już wcześniej. 

gra o tron - sam

Aktor przyznał też, że jest bardzo zadowolony z doniesień o tym, iż twórcy „Gry o Tron” – David Benioff i Dan Weiss – będą reżyserować finał serialu. Decyzję tę nazwał „poetycką”, dodając, że to najlepsze, co mogło spotkać zakończenie „Gry o Tron”:

"

Znalazło się w naprawdę dobrych rękach. Oni wiedzą wszystko o serialu. Dowodzą nim przez cały czas – każda kluczowa decyzja w każdym z siedmiu sezonów była podejmowana przez Davida i Dana. Myślę, że wykonali kawał dobrej roboty przy tym serialu. Zasługują na wszystko, co do nich teraz wraca i zasługują też na to, by zakończyć serial tak, jak im pasuje. Nie uważam, by istniała jakakolwiek inna osoba, która lepiej się do tego nadaje. Ja nie mogę się już doczekać. "

Trudno nie zgodzić się ze słowami Bradley’a. Wszystko wskazuje na to, że 8. sezon „Gry o Tron” będzie naprawdę epickim wydarzeniem. Być może jednym z największych w historii telewizji.

gra o tron - sezon 8 - zdjęcie główne

Póki co wiemy, że będzie to najdroższy sezon w historii serialu, z gigantycznymi konfliktami i zapierającymi dech w piersiach efektami specjalnymi. Rozmach, z jakim jest realizowany, może nawet spowodować, że nie zobaczymy go w 2018, a dopiero w 2019 roku. Na razie jednak oficjalna data premiery nie jest jeszcze znana. Kiedy tylko będziemy wiedzieć coś na ten temat – niezwłocznie Was poinformujemy.

Które z dotychczasowych wydarzeń z "Gry o Tron" uważasz za najbardziej epickie?

Natalia Hluzow