19.07.2018 13:47

Gwiazda „Gry o tron” w serialu o UFO stworzonym na podstawie odtajnionych akt amerykańskiego rządu

Do sieci trafił pierwszy zwiastun opartego na faktach serialu „Project Blue Book”, opowiadającego o naukowcu tropiącym UFO. W roli głównej zobaczymy Aidana Gillena znanego z „Gry o tron”. 

Aidan Gillen w serialu Project Blue Book
foto: kadr z serialu Project Blue Book

Statki kosmiczne, pozaziemskie formy życia, UFO i tajemnicze kręgi w zbożu rozbudzają wyobraźnię ludzi od setek lat. Na początku lat 50. rząd amerykański otrzymał tak dużo powiadomień o obserwacjach niezidentyfikowanych obiektów latających, że powołał do życia projekt o nazwie Niebieska Księga. Od roku 1952 do 1969 Siły Powietrzne USA zbadały ponad 12 000 zgłoszeń dotyczących UFO. Na podstawie tej historii powstał serial kanału History zatytułowany „Project Blue Book”. Do sieci trafił pierwszy zwiastun produkcji. 

„Project Blue Book” -zwiastun serialu o UFO

Za produkcję serialu odpowiada Robert Zemeckis - filmowiec znany wszystkim fanom filmów science fiction. To właśnie on stworzył (wraz z Bobem Galem) „Powrót do przyszłości” oraz wyreżyserował słynny „Kontakt”. Nic dziwnego, że podjął się pracy przy „Project Blue Book”. Jak zapowiada się serial?

W „Project Blue Book” zobaczymy początki tytułowej jednostki do spraw UFO. Głównym bohaterem będzie doktor Allen Hynek, którego wojsko zwerbuje do projektu. W naukowca wcielił się Aidan Gillen znany z roli Littlefingera z adaptacji „Gry o tron”. Hynek szybko odkryje, że za opowieściami o niezidentyfikowanych obiektach latających kryje się znacznie więcej, niż się wydaje. Zda sobie sprawę, że rząd wcale nie jest przychylny jego zapędom do odkrycia szokującej prawdy. 

Jeśli tęsknicie za serialem „Z Archiwum X”, nowy tytuł History może się Wam spodobać. „Project Blue Book” zadebiutuje prawdopodobnie w zimie 2019 roku. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: UFO Seriale Zwiastuny Gra o tron