06.12.2018 11:38

Gwiazda "Gry o tron" zdradziła, w którym odcinku finału zobaczymy największą bitwę w historii telewizji

Vladimír Furdík, który gra Nocnego Króla w "Grze o tron", wyjawił, w którym odcinku 8. sezonu serialu zobaczymy najdłuższą bitwę w historii. 

Vladimír Furdík (Gra o tron)
foto: kadr z serialu Gra o tron

UWAGA! Ten artykuł zawiera spoilery. Czytasz na własną odpowiedzialność!

Fani "Gry o tron" nie mogą się doczekać powrotu serialu na antenę stacji HBO. Aktor wcielający się w przywódcę armii Białych Wędrowców postanowił rozpalić wyobraźnię widzów i zapowiedział odcinek, który praktycznie w całości będzie poświęcony potężnej bitwie o Westeros. Vladimír Furdík zdradził, w którym odcinku 8. sezonu dojdzie do pojedynku. 

"Gra o tron" sezon 8 - wielka bitwa o Westeros

Furdík wciela się w Nocnego Króla, który w ostatnim odcinku 7. sezonu zdołał zniszczyć Mur dzięki pomocy wskrzeszonego smoka Viseriona. Dzięki temu nieumarli poplecznicy upiornego władcy mogli w końcu przedostać się do Westeros. Każdy fan "Gry o tron" wiedział, że starcie armi ludzi z Białymi Wędrowcami jest nieuniknione. Tym bardziej że twórcy serialu zapowiedzieli ogromną bitwę, która rozegra się na ziemiach Westeros. Furdík wyjawił, w którym odcinku ostatniego sezonu serialu dojdzie do starcia.

Jak podaje portal Mashable, aktor pojawił się na jednym z węgierskich konwentów, gdzie zaspoilerował finał "Gry o tron". Informacja wydaje się potwierdzona, ponieważ w redakcji serwisu pracuje osoba biegle władająca węgierskim. 

"

W trzecim odcinku ostatniego sezonu rozegra się bitwa, którą twórcy stworzyli jako historyczny moment w telewizji. Prawie cały odcinek będzie poświęcony bitwie, która będzie trwała około godziny.  "

Mowa o tej samej bitwie, którą kręcono przez 55 dni, o czym pisaliśmy jakiś czas temu. Do starcia dwóch sił dojdzie więc w połowie finałowego sezonu. Dzięki informacji podanej przez Furdíka możemy się domyślać, jak twórcy zbudują finał "Gry o tron". W dwóch pierwszych odcinkach prawdopodobnie zobaczymy przygotowania do bitwy, w trzecim dojdzie do kulminacji, a pozostałe trzy poświęcone będą konsekwencjom batalii. 

"Gra o tron" sezon 8 - kiedy premiera?

Na trwającą około godziny bitwę, będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Finał "Gry o tron" rozpocznie się w kwietniu 2019 roku, ale na razie nie podano dokładnej daty premiery 8. sezonu. Całość będzie składała się tylko z  6 odcinków, ale tym razem każdy będzie trwał około półtorej godziny. Kto zdobędzie Żelazny Tron? Dowiemy się za jakiś czas. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Gra o tron HBO