Doczekamy się crossovera "Riverdale" i "Sabriny"? Komentarz aktorki nie pozostawia wątpliwości

27.01.2020 11:44
Doczekamy się crossovera "Riverdale" i "Sabriny"? Komentarz aktorki nie pozostawia wątpliwości Fot. kadr z serialu "Chilling Adventures of Sabrina"/ Netflix

Czy crossover "Riverdale" i "Chilling Adventures of Sabrina" w końcu powstanie? Gwiazda jednego z seriali określiła, jakie są na to szanse.

Trzeci sezon "Chilling Adventures of Sabrina" na nowo rozbudził nadzieje fanów na crossover z "Riverdale". Najnowsze odcinki aż pękały w szwach od nawiązań do serialu z Archiem w roli głównej. Czy Andrews i Spellman w końcu się spotkają? Szanse na to oceniła aktorka wcielająca się w jedną z głównych bohaterek w "Riverdale".

Czy crossover "Riverdale" i "Chilling Adventures of Sabrina" w końcu powstanie?

Camila Mendes znana jest z roli Veroniki Lodge w "Riverdale". Aktorka udzieliła ostatnio wywiadu, związanego z przedłużeniem serialu o kolejny, piąty już, sezon. Padło wówczas pytanie o nieszczęsny crossover z "Chilling Adventures of Sabrina", na który fani obu produkcji czekają od dawna. W końcu łączy je ten sam twórca, a akcja rozgrywa się w jednym uniwersum. Niestety, zdaniem gwiazdy "Riverdale" szanse na spotkanie Archiego i ekipy z nastoletnią czarownicą są niewielkie, żeby nie powiedzieć znikome. Na przeszkodzie stać ma... Netflix.

Myślę, że to się nie wydarzy, bo ["Chilling Adventures of Sabrina" - przyp. red.] to serial Netfliksa. Gdyby była to produkcja CW, to szanse byłyby ogromne. Nasza historia przetnie się raczej z "Katy Keene", która zadebiutuje już wkrótce.

Przeczytaj także

Twórca obu serialu wykazuje jednak znacznie więcej optymizmu. Roberto Aguirre-Sacasa wyznał ostatnio, że jest wielkim fanem crossoverów i różnego rodzaju easter eggów. Wobec potencjalnego crossovera "Sabriny" i "Riverdale" miałby jednak konkretne oczekiwania.

Jeśli kiedykolwiek stworzylibyśmy ten crossover, musiałby mieć on więcej sensu niż chwytliwa sztuczka i naprawdę pchać fabułę do przodu. Jestem pewien, że istnieje uniwersum, w którym ma to miejsce. Chcę jednak żeby to ze sobą współgrało, było przemyślane, głębokie i wyjątkowe.

Zobacz też: Witamy w Piekle, czyli recenzja 3. sezonu "Chilling Adventures of Sabrina"

W 3. sezonie "Chilling Adventures of Sabrina" pojawiło się naprawdę wiele nawiązań do "Riverdale", a główni bohaterowie nawet zawitali w "ulubionym miasteczku Ameryki". Kij ma w tym przypadku dwa końce, bowiem w odcinku "Riverdale" zatytułowanym "Varsity Blues" pojawił się bohater z "Sabriny" - Billy Marlin futbolista z Baxter High Ravens, który prześladował niegdyś Theo.

Foto: kadr z serialu "Riverdale"/ CW Fot. Foto: kadr z serialu "Riverdale"/ CW

Roberto Aguirre-Sacasa niejednokrotnie podkreślał, że uwielbia wszelkiego rodzaju nawiązania, jednak ich coraz większe nagromadzenie budzi uzasadnione domysły. Twórcy i aktorzy wyłącznie grają na zwłokę i crossover faktycznie powstanie, czy skończy się jedynie na easter eggach? O tym zapewne przekonamy się w najbliższej przyszłości.

Zobacz też: "The Shelley Society" - twórca "Riverdale" i "Sabriny" stworzy gotycki serial grozy dla HBO Max

Natalia Nowecka
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.