18.02.2020 10:08

Gwiazdor "Gry o tron" oficjalnie w 2. sezonie "Wiedźmina"! Wiemy, kogo zagra

Zagraniczne media potwierdzają, że aktor znany z "Gry o tron" wystąpi w drugim sezonie "Wiedźmina". Kogo zagra?

Foto: materiały prasowe HBO
Foto: materiały prasowe HBO

Pogłoski o tym, jakoby jeden z aktorów znanych z hitu HBO miał dołączyć do obsady netfliksowego "Wiedźmina", pojawiły się już jakiś czas temu. Teraz otrzymaliśmy jednak potwierdzenie. W kogo wcieli się Kristofer Hivju?

Gwiazdor "Gry o tron" zagra w 2. sezonie "Wiedźmina"

Kristofer Hivju znany jest światu głównie jako Tormund Zabójca Olbrzyma - sympatyczny kompan Jona Snow, należący do Dzikiego Ludu zamieszkującego daleką Północ. Jak donosi portal Redanian Intelligence, norweski aktor zasilił szeregi obsady "Wiedźmina". Pojawi się w pierwszym odcinku drugiej serii.

Foto: materiały prasowe HBO

Postać, w którą wcieli się Hivju nazwana została Nigel, czyli nie kto inny jak Nivellen - bohater, wokół którego kręci się oś fabularna opowiadania "Ziarno prawdy". Został on opisany jako charyzmatyczny, dowcipny i zabawny człowiek. Pochodzi on z arystokratycznej rodziny i został przeklęty za zbrodnie, których niegdyś się dopuścił. Rola opisana została jako wymagająca zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie.

Wiedźmin
Wiedźmin
Przeczytaj także "Wiedźmin" - w obsadzie pojawiło się 2 nowych aktorów. Zagrają innych wiedźminów

Z uwagi na informację, że Kristofer Hivju pojawi się wyłącznie w pierwszym odcinku drugiego sezonu, z całą pewnością możemy założyć, że epizod będzie w całości adaptacją opowiadania "Ziarno prawdy", autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Zdjęcia do drugiej serii oficjalnie ruszyły, czeka nas zatem napływ nowych informacji z planu. Przybliżona premiera nowych odcinków nie jest obecne znana. Wiemy jedynie, że drugi sezon "Wiedźmina" zawita na platformie Netflix w 2021 roku.

Zobacz też: "Wiedźmin" - ruszyły zdjęcia do 2. sezonu serialu. Co wiemy o kontynuacji przygód Geralta?

Tagi: News Seriale Wiedźmin Gra o tron