Gwiazdor "Gry o tron" zagra główną rolę w adaptacji książki Terry'ego Pratchetta

12.09.2019 10:53
Gwiazdor "Gry o tron" zagra główną rolę w adaptacji książki Terry'ego Pratchetta Fot. AXELLE/BAUER-GRIFFIN/East News

Richard Dormer zagra główną rolę w serialu "The Watch", czyli nadchodzącej adaptacji opowieści z serii Świata Dysku autorstwa Terry'ego Pratchetta. Produkcją zajmie się BBC America.

Richard Dormer jest najlepiej znany z roli Berica Dondarriona w "Grze o tron". Tym razem aktor zagra głównego bohatera w "The Watch". Jego postać nosi imię Sam Vimes. Bohater jest szefem samorządnej bandy "policjantów", którzy nazywają się The Watch. Produkcja jest osadzona w fikcyjnym mieście Ankh-Morpork, gdzie zbrodnie są legalne. Serial "The Watch" jest zapowiadany jako "anarchistyczny dramat".

Gwiazdor Gry o tron zagra w serialu na podstawie książek Prachetta

Serial ma mieć 8 odcinków i opowie o przygodach wspomnianej grupy The Watch. Grupa stara się wydostać się z dekad beznadziei, żeby pomóc swojemu skorumpowanemu miastu i uratować je od zagłady. Główną inspiracją dla twórców jest seria "City Watch", która jest spin-offem powieści osadzonych w Świecie Dysku Terry'ego Pratchetta. Na temat nowej produkcji wypowiedział się Dormer, który w oficjalnym oświadczeniu przyznał, że był zaszczycony propozycją:

Jestem bardzo podekscytowany, że dołączę do tego pokręconego projektu. Od razu przyciągnęła mnie ilość warstw, które ma Sam Vimes, a jego relacje z bandą renegatów z The Watch są bardzo ludzkie i będzie ciekawie je eksplorować. 

Przeczytaj także

Do obsady dołączy również Adam Hugill ("1917"), Jo Eaton-Kent ("Don’t Forget the Driver"), Marama Corlett ("Blood Drive"), Lara Rossi ("Crossing Lines") oraz Sam Adewunmi ("The Last Tree"). Eaton-Kent zagra Cherry'ego, Hugill idealistycznego nowego rekruta Carrota, a Corlett tajemniczą kapral Anguę, która jest odpowiedzialna za trening Carrota.

BBC Studios tworzy serię wraz z firmą Narrativia, którą Pratchett założył w 2012 roku. To ona współpracowała z Amazonem przy adaptacji książki "Good Omens", owocu współpracy Pratchetta i Neila Gaimana (seria "Sandman"). Głównym scenarzystą jest Simon Allen, a reżyserem produkcji został Craig Viveiros. Nagrania do serialu zaczynają się pod koniec września 2019 roku w RPA. Data premiery serialu pozostaje nieznana.

Zobacz także: Emilia Clarke i Rose Leslie z "Gry o tron" zostały okradzione przez małpy

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.