12.09.2019 10:53

Gwiazdor "Gry o tron" zagra główną rolę w adaptacji książki Terry'ego Pratchetta

Richard Dormer zagra główną rolę w serialu "The Watch", czyli nadchodzącej adaptacji opowieści z serii Świata Dysku autorstwa Terry'ego Pratchetta. Produkcją zajmie się BBC America.

Richard Dormer
foto: AXELLE/BAUER-GRIFFIN/East News

Richard Dormer jest najlepiej znany z roli Berica Dondarriona w "Grze o tron". Tym razem aktor zagra głównego bohatera w "The Watch". Jego postać nosi imię Sam Vimes. Bohater jest szefem samorządnej bandy "policjantów", którzy nazywają się The Watch. Produkcja jest osadzona w fikcyjnym mieście Ankh-Morpork, gdzie zbrodnie są legalne. Serial "The Watch" jest zapowiadany jako "anarchistyczny dramat".

Gwiazdor Gry o tron zagra w serialu na podstawie książek Prachetta

Serial ma mieć 8 odcinków i opowie o przygodach wspomnianej grupy The Watch. Grupa stara się wydostać się z dekad beznadziei, żeby pomóc swojemu skorumpowanemu miastu i uratować je od zagłady. Główną inspiracją dla twórców jest seria "City Watch", która jest spin-offem powieści osadzonych w Świecie Dysku Terry'ego Pratchetta. Na temat nowej produkcji wypowiedział się Dormer, który w oficjalnym oświadczeniu przyznał, że był zaszczycony propozycją:

"

Jestem bardzo podekscytowany, że dołączę do tego pokręconego projektu. Od razu przyciągnęła mnie ilość warstw, które ma Sam Vimes, a jego relacje z bandą renegatów z The Watch są bardzo ludzkie i będzie ciekawie je eksplorować.  "

Ilu nagich aktorów i aktorek jest w „Grze o tron”?
Ilu nagich aktorów i aktorek jest w „Grze o tron”?
Przeczytaj także Ilu nagich aktorów i aktorek jest w „Grze o tron”?

Do obsady dołączy również Adam Hugill ("1917"), Jo Eaton-Kent ("Don’t Forget the Driver"), Marama Corlett ("Blood Drive"), Lara Rossi ("Crossing Lines") oraz Sam Adewunmi ("The Last Tree"). Eaton-Kent zagra Cherry'ego, Hugill idealistycznego nowego rekruta Carrota, a Corlett tajemniczą kapral Anguę, która jest odpowiedzialna za trening Carrota.

BBC Studios tworzy serię wraz z firmą Narrativia, którą Pratchett założył w 2012 roku. To ona współpracowała z Amazonem przy adaptacji książki "Good Omens", owocu współpracy Pratchetta i Neila Gaimana (seria "Sandman"). Głównym scenarzystą jest Simon Allen, a reżyserem produkcji został Craig Viveiros. Nagrania do serialu zaczynają się pod koniec września 2019 roku w RPA. Data premiery serialu pozostaje nieznana.

Zobacz także: Emilia Clarke i Rose Leslie z "Gry o tron" zostały okradzione przez małpy

Tagi: Seriale Gra o tron