01.09.2020 10:39

Gwiazdor "Harry'ego Pottera" jako znany seryjny morderca w zwiastunie serialu "Des"

Już wkrótce przyjdzie nam zobaczyć Davida Tennanta w roli Andrew Nilsena, słynnego szkockiego seryjnego mordercy. Tymczasem zobaczcie zwiastun miniserialu.

Foto: Justin Ng/Photoshot/East News
Foto: Justin Ng/Photoshot/East News

Był już Doktorem Who, Śmierciożercą, władcą umysłów, a nawet przyjaznym demonem. Teraz przyjdzie nam zobaczyć nowe oblicze Davida Tennanta, który w miniserialu "Des" wcielił się w osławionego seryjnego mordercę. Jak prezentuje się zwiastun produkcji i kiedy odbędzie się premiera?

"Des" - David Tennant jako seryjny morderca w zwiastunie serialu

Zwiastun miniserialu "Des" prezentuje się następująco:

Fabułę oparta została na książce "Killing For Company" autorstwa Briana Mastersa. W trakcie seansu poznamy historię Andrew Dennisa Nilsena już po schwytaniu przez organy ścigania. Całość przedstawiona zostanie z trzech perspektyw: samego Nilsena, detektywa Petera Jaya oraz biografa Briana Mastersa. 

Andrew Dennis Nilsen był szkockim seryjnym mordercą, który w latach 1978-1983 zamordował w Londynie kilkunastu mężczyzn i chłopców. W 1983 roku usłyszał wyrok dożywocia i zmarł w więzieniu w 2018 roku. 

źródło: shutterstock.com
źródło: shutterstock.com
Przeczytaj także TOP 10: Najsłynniejsi seryjni mordercy, wśród nich Ted Bundy i Zodiak

Oprócz Tennanta w serialu wystąpili Daniel Mays, Jason Watkins, Alex Bhat, Ron Cook i Gerard Horan. Twórcami są Luke Neal i Lewis Arnold, a polską premierę pierwszego z trzech odcinków zaplanowano na 15 września 2020 roku w serwisie HBO GO. Kolejne ukażą się w następnych dniach (tj. 16 i 17 września).

Foto: Materiały promocyjne
Foto: Materiały promocyjne
Przeczytaj także Najlepsze seriale o seryjnych mordercach i psychopatach. Dexter, Hannibal i inne
Tagi: News Seriale Zwiastuny HBO GO