Gwiazdor "Skazanego na śmierć" nie wystąpi w kontynuacji serialu. Skończył z graniem heterosekualistów

10.11.2020 13:26
Gwiazdor "Skazanego na śmierć" nie wystąpi w kontynuacji serialu. Skończył z graniem heterosekualistów Fot. 20TH CENTURY FOX TV / AlbumEAST NEWS

W kontynuacji serialu "Skazany na śmierć" nie wystąpi jego główna gwiazda - Wentworth Miller. Aktor postanowił, że nie będzie się już wcielał w postacie heteroseksualne.

Serial "Skazany na śmierć" był jednym z tytułów, który wpisał się w renesans produkcji w odcinkach. Niestety wraz z kolejnymi sezonami początkowy zachwyt ustępował miejscu zażenowaniu. Wygląda jednak na to, że ostatnie słowo w historii o ucieczkach z więzień nie zostało jeszcze powiedziane. W ewentualnej kontynuacji nie pojawi się główny gwiazdor serii - Wentworth Miller.

"Skazany na śmierć" - Wentworth Miller nie wystąpi w kontynuacji serialu

Trzymająca w napięciu, zaskakująca, a niekiedy absurdalna produkcja skończyła się na piątym sezonie, którego emisja miała miejsce w 2017 roku. Jednak kilka miesięcy później szef Fox napomknął o "nowym wcieleniu" serialu, które pokaże zupełnie nowe podejście do "Skazanego na śmierć". Na razie jednak nie ma żadnych konkretów dotyczących nowego sezonu, rebootu, czy spin-offu serii.

Przeczytaj także

Mimo to Wentworth Miller, który przez lata wcielał się w Michaela Scofielda podjął decyzję, że więcej nie zagra tej roli, ani żadnej heteroseksualnej postaci. Aktor poinformował o swoim postanowieniu za pośrednictwem Instagrama. Miller, który jest gejem, chce w przyszłości wcielać się w postacie homoseksualne, by zapewnić odpowiednią reprezentację osób LGBT w amerykańskim przemyśle filmowym i telewizyjnym.

"To moje ulubione konto IG" - napisał ktoś w odpowiedzi na niedawny post.

Dziękuję Ci. Chcę, żebyś wiedział, że to dostrzegłem. Widzę pozytywne komentarze i DM-y (swoją drogą jest ich bardzo wiele). Czułe. Wspierające. Doceniane (przeze mnie).

Oczywiście są komentarze i DM-y, które cenię mniej. Kim są Ci ludzie? Na mojej stronie? Z jakiego zacofanego tyłka przedpotopowych wartości tego kraju wypełźli? W Stanach Zjednoczonych?

Nie zniknę (zbyt wiele fajnych rzeczy do ponownego opublikowania). Możliwość komentowania prawdopodobnie zostanie.
Nie martwię się o siebie. Nie mogę być "zastraszony" w tej przestrzeni. Mam za dużo mocy - "Usuń. Zablokuj. Dezaktywuj.” Itp.

Ale poważnie podchodzę do sytuacji, w której tę stronę odwiedzą queerowe dzieciaki, które niedawno wyszły z szafy lub się nad tym zastanawiają... Nie chcę, żeby były narażone na taki syf.

À propos… Odchodzę z "Prison Brak". Oficjalnie.

Nie z powodu monotonii w mediach społecznościowych (chociaż to też się przyczyniło). Po prostu nie chcę grać postaci heteroseksualnych. Ich historie są opowiadane (i zostały opowiedziane).

Więc. Nigdy więcej Michaela. Jeśli byliście fanami serialu i liczyliście na dodatkowe sezony ... Rozumiem, że to rozczarowuje. Przepraszam.

Jeśli jesteście wkurzeni i zmartwiliście się, bo kochaliście się w fikcyjnym hetero granym przez prawdziwego homoseksualistę...

To musicie przepracować sobie sami - W.M.

Aktor nie tylko określił, w jakim kierunku zamierza teraz podążać jako artysta, ale również zapowiedział, że będzie dokładnie monitorował swoje media społecznościowe, by żaden homofob nie był w stanie zagrozić żadnemu przedstawicielowi środowiska LGBT w komentarzach.

Przeczytaj także

Miller jest znany nie tylko z roli Michaela Scofielda. W latach 2016-2018 wcielał się w Leonarda Snarta znanego lepiej jako Captain Cold w serialu "Legends of Tommorow". Jego bohater był postacią otwarcie homoseksualną. Snart miał męża Raya Terrilla (Russell Tovey). Wielokrotnie pojawiał się również w serialu "Flash". Obecnie stacja The CW i platforma Netflix nadaje piąty sezon serialu, w którym wystapili Caity Lotz, Nick Zano, Tala Ashe, Matt Ryan, Jes Macallan oraz inny gwiazdor "Skazanego na śmierć" - Dominic Purcell.

Przeczytaj także

Zobacz też: Pride Month 2020: Najlepsze postacie LGBT w komiksach Marvela

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.