02.06.2020 11:14

Gwiazdor serii "X-Men" w MCU! Czeka nas połączenie filmowych światów?

Najnowsze doniesienia głoszą, że Evan Peters jest częścią obsady serialu "WandaVision". Co to oznacza dla Kinowego Uniwersum Marvela?

Foto: materiały prasowe 20th Century Fox
Foto: materiały prasowe 20th Century Fox

Czyżby światy X-Men i Avengers miały się w końcu połączyć, spełniając marzenia wielu fanów? Nadzieję na to rozbudziły najnowsze doniesienia, zgodnie z którymi w obsadzie serialu "WandaVision" znalazł się gwiazdor filmowego uniwersum mutantów. W kogo miałby wcielić się Evan Peters?

Gwiazdor serii "X-Men" w MCU! Czeka nas połączenie filmowych światów?

Evan Peters, oprócz występów w "American Horror Story", zasłynął przede wszystkim wyborną rolą Quicksilvera w filmach "X-Men: Przeszłość, która nadejdzie", "X-Men: Apocalypse" i "X-Men: Dark Phoenix". W Kinowym Uniwersum Marvela postać ta została odegrana przez Aarona Taylora-Johnsona (o jego powrocie do roli plotkuje się już dawna). Czy oznacza to zatem, że w serialu zobaczymy dwie wersje tego samego bohatera? Niekoniecznie.

Avengers: Age of Ultron
Avengers: Age of Ultron
Przeczytaj także Jak oglądać filmy Marvela? Fan ułożył chronologicznie wszystkie sceny z MCU

Od dawna mówi się o tym, że władze Marvel Studios, wprowadzając do uniwersum postacie z serii "X-Men", stawiają na absolutny recasting. Szczegóły doniesień o angażu Petersa zdają się to potwierdzać. Odgrywaną przez niego postacią nie ma być bowiem Quicksilver, a "tajemniczy bohater" z niebagatelnym wpływem na fabułę. Mówi się o głównym złoczyńcy, którym miałby być Mephisto

Foto: WARNER BROS PICTURES / Album/EAST NEWS
Foto: WARNER BROS PICTURES / Album/EAST NEWS
Przeczytaj także Reżyser "Legionu samobójców" obwinia "Deadpoola" o porażkę swojego filmu

Ile jest w tym prawdy? Tego obecnie nie wiemy. Informacje wypłynęły od Charlesa Murphy'ego - naprawdę dobrze zorientowanego dziennikarza, którego doniesienia zazwyczaj znajdują pokrycie w rzeczywistości. Zanim jednak cokolwiek weźmiemy za pewnik, musimy poczekać na oficjalne ogłoszenie ze strony twórców lub samego aktora.

Henry Cavill jako Superman
Henry Cavill jako Superman
Przeczytaj także Henry Cavill powróci do roli Supermana w filmie o Człowieku ze stali od J.J. Abramsa?
Tagi: News Seriale X-Men Marvel Scarlet Witch