Top 7: Najlepsze filmy dokumentalne na HBO GO

03.04.2019
Aktualizacja: 22.01.2020 12:40
Top 7: Najlepsze filmy dokumentalne na HBO GO Fot. : kadr z wideo

Na HBO GO każdy znajdzie coś dla siebie. Tym razem przygotowaliśmy dla Was zestawienie filmów dokumentalnych, które naszym zdaniem są godne uwagi. Poznajcie siedem najlepszych produkcji dostępnych na portalu.

HBO GO to portal, który oferuje widzom dostęp do bogatej biblioteki filmowej. Każdy amator kina znajdzie coś dla siebie. Jakiś czas temu pisaliśmy o najlepszych filmach akcji i filmach sensacyjnych, które są dostępne na platformie. Jesteście ciekawi, jakie jeszcze filmy warto obejrzeć?

Portal HBO GO to jeden z serwisów, które oferuje oglądanie filmów online. Każdy z nas lubi odpoczywać przy dobrych produkcjach, ale czasami bardzo długo zajmuje nam wybranie takiej, która jest godna uwagi. Przybywamy z pomocą i prezentujemy Wam zestawienie najlepszych dokumentów na HBO GO.

Top 7: Najlepsze filmy dokumentalne na HBO GO

Przeczytaj także

1. "Ostatnie walentynki" reż. M. Cunningham (2013)

15-letni Larry otwarcie przyznaje się do swojej orientacji. Tuż przed Walentynkami w 2008 roku postanawia wyznać miłość Brandonowi, który uczęszcza z Larrym do tej samej szkoły. Rozwścieczony chłopiec oddaje dwa strzały do zakochanego 15-latka.

2. "Uwaga: Ten lek może Cię zabić" reż. P. Peltz (2017)

Film, który informuje o szokujących statystykach. Historia obywateli, którzy nieświadomi zażywają leki przepisywane przez lekarzy. Wyniki są zatrważające. Badania jasno wykazują, że Amerykanie nadużywają leków przeciwbólowych, których efektem jest spustoszenie w organizmie.

3. "Czy ktoś widział Andy'ego?" reż. M. Perkins (2007)

W sierpniu 1976 roku, dziesięcioletni Andy zaginął bez śladu. 22 lata później reżyser i dawna koleżanka Andy'ego, Melanie Perkins, postanawia rozwikłać zagadkę zaginięcia chłopca. W trakcie śledztwa wychodzą na jaw nowe, szokujące fakty.

4. "Szczupłe" reż. L. Greenfield (2006)

Słynna fotografka Lauren Greenifeld postanowiła przybliżyć sylwetki czterech pacjentek kliniki Renfrew Center w mieście Coconut Creek w stanie Florida. Wszystkie cierpią na zaburzenia odżywiania. Dokument przedstawia ich walkę z chorobą.

5. "Morderstwa w Chesire" reż.K. Davis (2013)

W 2007 roku w stanie Connecticut dochodzi do krwawej zbrodni. Pielęgniarka, Jennifer Petit i jej nastoletnie córki zostają brutalnie zamordowane przez włamywaczy. Z życiem uchodzi tylko mąż kobiety. Reżyser filmu stara się odpowiedzieć na pytanie, czy zbrodni można było zapobiec?

6. "Wyznania płatnego mordercy" reż. A. Ginsberg (2001)

Film przedstawia sylwetkę Richarda Kuklinskiego "Icemana", który był seryjnym mordercą. Film zawiera materiały, które zostały nagrane w więzieniu stanowym Trenton w New Jersey. Zbrodniarz odsiadywał tam karę podwójnego dożywocia za zamordowanie ok. 200 osób. Dokument stawia Kuklinskiego w całkowicie innym świetle.

7. "Złudny urok: Sprawa Pameli Smart" reż. J. Zagar (2014)

W 1990 roku rozpoczęła się sprawa Pameli Smart, mieszkanki stanu New Hampshire, która prawdopodobnie zleciła zabójstwo męża. Cały proces został udokumentowany i relacjonowany na żywo z sądu. To pierwsza w historii USA sprawa sądowa, która był transmitowany na żywo. To zjawisko zostało uznane za początek programów typu reality show.

Zobacz także: >>Top 13: Najlepsze seriale oryginalne HBO<<

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.