HBO: „Gra o tron” zakończy się po 8. sezonie

Robert Skowronski
31.07.2016 11:13
HBO: „Gra o tron” zakończy się po 8. sezonie Fot. kadr z serialu

To już oficjalne. Flagowy serial HBO zakończy się po 8. sezonie. Nie wyklucza się jednak, że powstaną spin-offy „Gry o tron”.

Twórcy przy okazji 7. sezonu spóźnią się z nowymi odcinkami serialu HBO, dlatego, że potrzebują odpowiednich warunków pogodowych do kręcenia. Prawdą okazało się to, że „Gra o tron” tym razem zaprezentuje 6 lub 7 nowych epizodów - stanęło na tej drugiej opcji. Poznaliśmy także przybliżoną datę premiery nowego sezonu - będzie to lato 2017 roku. Doszły też już do nas informacje dotyczące 8. serii. Mówiono wcześniej, że może być ona ostatnią, teraz HBO zadało fanom serialu ostateczny cios potwierdzając te doniesienia.

Przyszłość „Gry o tron” podczas konferencji Television Critics Association zdradził Casey Bloys, nowy dyrektor programowy HBO:

Showrunnerzy, D.B. Weiss i David Benioff, mają bardzo sprecyzowane plany co do liczby sezonów, które chcą zrobić. Gdybym mógł sprawić, żeby nakręcili więcej, to dostalibyśmy i 10 sezonów, ale chcemy podążać za nimi w kwestii tego co mogą zrobić i co ich zdaniem jest najlepsze dla serialu.

Nie zdradzono z ilu odcinków miałby się składać 8. sezon. Zważywszy jednak na to, że wszystkie wcześniejsze doniesienia co do długości serii się sprawdziły, to najprawdopodobniej otrzymamy już tylko 6 epizodów. Czy na tym telewizyjny żywot „Gry o tron” się zakończy? Casey Bloys wyznał, że nie wykluczone jest to, że powstanie spin-off serialu:

Rozmawialiśmy o tym z twórcami. Nie jestem przeciwny tej idei, ale musi ona tworzyć jakiś sens z kreatywnego punktu widzenia. Nie wydaje mi się, aby D.B. Weiss i David Benioff mieli teraz umysły skupione na tej koncepcji zwłaszcza, że startują z produkcją 7. sezonu. Oni niczego nie wykluczają, podobnie jak i ja, ale na dany moment nie ma sprecyzowanych planów.

Kręcenie 7. serii „Gry o tron” ma się rozpocząć latem 2016 roku w Północnej Irlandii. Plan wyląduje też w innych miejscach, w tym w hiszpańskiej Sewilli, Caceres, Almodovar del Rio, Santiponce, Zumaii i Bermeo, a także na Islandii. Zdradzono jacy reżyserzy staną za kamerą przy realizacji nowych epizodów. Potwierdzono takie nazwiska, jak Mark Mylod, Jeremy Podeswa, Matt Shakman oraz Alan Taylor.

Ostatni sezon serialu HBO zgromadził rekordowa liczbę odbiorców. Gdy zsumujemy ze sobą dane z oglądalności w telewizji (w tym też powtórek), sieci (HBO Now, HBO OD, HBO GO) oraz nagrywarek DVR służących do rejestrowania programów telewizyjnych na dysk twardy, otrzymamy liczbę 23 milionów widzów oddających się seansom szóstej serii „Gry o tron”.

Co sądzicie o idei stworzenia spin-offu serialu HBO?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.