18.09.2019 12:40

HBO Max wykupiło prawa do "Teorii wielkiego podrywu". Zapłacili gigantyczną sumę

Jeden z najbardziej popularnych seriali ostatnich 20 lat, czyli "Teoria wielkiego podrywu" musiała zostać sprzedana za dużą ilość pieniędzy. Jednak chyba nikt się nie spodziewał, że będzie ona tak ogromna.

Teoria wielkiego podrywu
foto: materiały prasowe/CBS

"Teoria wielkiego podrywu" została bowiem sprzedana HBO Max za rekordowe 600 milionów dolarów - dla porównania prawa do "Przyjaciół" kosztowały platformę Home Box Office "tylko" 425 milionów dolarów. Netflix zapłacił za "Seinfelda" 0,5 miliarda dolarów, a NBCUniversal musiał wydać taką samą ilość za przejęcie praw do streamowania "The Office" od Netfliksa. Widzimy więc, że niedawno zakończone show było naprawdę drogie dla HBO Max. 

Teoria wielkiego podrywu sprzedana za wielkie pieniądze

Jednak "Teoria wielkiego podrywu" nie była wystawiona na sprzedaż, zanim lepkie łapki położył na niej serwis HBO Max. Prawa do pokazywania produkcji pozostały w rękach telewizji TBS (program był emitowany premierowo na CBS). Według umowy z 2010 roku pierwszeństwo do zakupu należało do telewizji TBS i jej firmy-matki Warner Bros. TV. 

Według insiderów, WarnerMedia zapłaciła wspomniane 600 milionów dolarów za 5 lat praw do pokazywania "Teorii wielkiego podrywu" na stacji TBS i platformie HBO Max. Program był tyle wart, ponieważ do tej pory nie pokazywano go na żadnej amerykańskiej platformie streamingowej (w Polsce możemy go od kilku miesięcy oglądać na HBO GO). HBO Max nie ma jednak gwarancji, że show okaże się przebojem na ich platformie Max. W końcu (tak jak wspomnieliśmy) nie był pokazywany na innych platformach streamingowych, więc trudno jest określić jego popularność.

The Big Bang Theory
The Big Bang Theory
Przeczytaj także Jak skończyła się "Teoria wielkiego podrywu"? W USA wyemitowano ostatni odcinek

Wiemy natomiast, że od kilku lat był jednym z najpopularniejszych seriali w amerykańskiej telewizji - chodzi nie tylko o odcinki premierowe na CBS, ale także powtórki pokazywane na TBS i lokalnych stacjach telewizyjnych od 2011 roku.

Finałowy sezon "Teorii wielkiego podrywu" został wyemitowany na przestrzeni 2019 roku i zakończył się dokładnie 16 maja. W Polsce serial możemy oglądać na Comedy Central, a wszystkie poprzednie odcinki zobaczycie na HBO GO. 

Zobacz także: "Wataha": poznaliśmy datę premiery 3. sezonu. Jest też nowy zwiastun

Tagi: Seriale HBO Teoria wielkiego podrywu