30.10.2019 10:54

HBO Max - znamy cenę i datę startu nowej platformy streamingowej

Nareszcie WarnerMedia potwierdziło szczegóły nadchodzącej platformy streamingowej HBO Max. Dowiedzieliśmy się, kiedy usługa ruszy i ile będzie kosztowała.

HBO Max logo
foto: materiały prasowe/HBO Max

WarnerMedia nareszcie potwierdziło dwie najważniejsze informacje dotyczące HBO Max - opłata co miesiąc wyniesie 14,99 dolarów, a nowa platforma ruszy w USA już w maju 2020 roku. Jak podaje Warner, wszyscy amerykański subskrybenci HBO i niektórzy użytkownicy AT&T będą mieli dostęp do serwisu. To oznacza, że automatycznie HBO Max będzie miało ponad 10 milionów użytkowników na start. 

HBO Max - znamy ceny i datę startu platformy

Planowo, WarnerMedia chce wprowadzić platformę w Europie, Stanach Zjednoczonych i Ameryce Łacińskiej. Do 2025 roku HBO Max planuje mieć 75-90 milionów użytkowników na całym świecie. Potwierdzono również, że HBO Go nadal będzie dostępne jako oddzielna platforma, która będzie oferowała jednak zdecydowanie mniejszą ilość zawartości. W USA usługa również kosztuje 15 dolarów, więc WarnerMedia określa ich współistnienie "testem inteligencji użytkownika" - chcą zobaczyć ile osób wybierze HBO Max za tą samą cenę, ale z większą ilością produkcji. 

Gra o tron
Gra o tron
Przeczytaj także HBO zaprezentowało plakat nowego spin-offu "Gry o tron". O czym opowie "House of the Dragon"?

Co ciekawe, HBO Max będzie dostępne od maja 2020 roku w wersji płatnej, ale już rok później ma się pojawić wersja z reklamami oraz z wydarzeniami na żywo (głównie wiadomości i imprezy sportowe). Wersje dostosowane na rynki europejskie i południowoamerykańskie również będą się pojawiały w 2021 roku razem z pierwszymi serialami dostosowanymi do lokalizacji.

Wygląda zatem na to, że w Polsce platforma będzie dostępna w 2021 roku, a jej cena będzie nieco wyższa od abonamentu Netfliksa - ten w USA kosztuje 13 dolarów miesięcznie, więc możemy się spodziewać abonamentu na HBO Max wynoszącego około 50 złotych miesięcznie. 

Zobacz także: Prequel "Gry o tron" z Naomi Watts został anulowany. Co było tego powodem?