HBO opublikowało pierwszy teaser serialu "Ród smoka". Dorówna "Grze o tron"?

06.10.2021 10:16
HBO opublikowało pierwszy teaser serialu "Ród smoka". Dorówna "Grze o tron"? Fot. HBO/Ferrari Press/East News

HBO opublikowało pierwszy teaser nadchodzącego serialu "Ród smoka". Teaser ujawniony został podczas wirtualnego wydarzenia, na którym zaprezentowano HBO Max europejskiej publiczności.

Oto Ród smoka, czyli pierwszy ze spin-offów Gry o tron

Produkcja powstaje na podstawie książki George’a R.R. Martina "Ogień i krew", która opowiada o historii rodu Targaryenów i o zdarzeniach dziejących się 200 lat przed czasami, w których osadzona jest "Gra o tron".

Polecamy

Materiał udostępniony podczas prezentacji HBO Max w Europie nie zdradził nam zbyt dużej ilości info na temat fabuły "Rodu smoka". Potwierdzono, że produkcja zadebiutuje w 2022 roku, a oprócz tego, to zlepek scen z narracją mówiącą nam o tym, iż Targaryenowie podbili kontynent za pomocą smoków, a nie snów:

Teaser pokazuje pierwszy fragment tego niezwykle oczekiwanego serialu. W produkcji pojawią się m.in. niedawno ogłoszeni:

  • Wil Johnson jako Ser Vaemond Velaryon - młodszy brat Corylsa Velaryona i dowódca floty
  • John Macmillan jako Ser Laenor Velaryon - syn Corlysa Velaryona i Rhaenys Targaryen
  • Savannah Steyn jako Lady Laena Velayron - córka Corlysa Velaryona i Rhaenys Targaryen
  • Theo Nate jako Ser Laenor Velaryon - syn Corlysa Velaryona i Rhaenys Targaryen

Wśród gwiazd "Rodu smoka" znaleźli się także: Paddy Considine, Olivia Cooke, Matt Smith, Emma D’Arcy, Fabien Frankel. Rhys Ifans, Steve Toussaint, Eve Best oraz Sonoya Mizuno.

Polecamy

"Ród smoka" został stworzony przez George'a R.R. Martina i Ryana Condala. Drugi z panów napisał scenariusz do odcinka pilotażowego, który tak bardzo spodobał się HBO, że stacja zleciła stworzenie całego sezonu. Condal wraz z Miguelem Sapochnikiem są showrunnerami serialu, a także producentami wykonawczymi (razem z Martinem).

Pierwszy sezon ma liczyć 10 odcinków i zgodnie z zapowiedzią, "Ród smoka" ma zadebiutować w 2022 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.