04.12.2018 16:22

HBO przygotuje serial na podstawie powieści "The Outsider" Stephena Kinga

Dowiedzieliśmy się również, że główną rolę w serialu Home Box Office zagra Ben Mednelsohn, którego widzowie mogą kojarzyć z filmów "Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie", czy "Ready Player One".

Stephen King
foto: Evan Agostini/Invision/AP/East News

HBO potwierdziło 3 grudnia 2018 roku, że przygotuje serial na podstawie najnowszego dzieła Stephena Kinga. Książka "The Outsider" trafiła na półki sklepowe w maju 2018 roku. Fabuła opowiada o detektywie Ralphie Andersonie (w rolę weterana wcieli się wspomniany Ben Mendelsohn), który staje się bohaterem bardzo głośnego aresztowania, za które potem przyjdzie mu słono zapłacić. 

Reżyserem pierwszych dwóch odcinków będzie Jason Bateman (twórca "Ozark"), który zajmie się również produkowaniem serialu oraz prawdopodobnie wystąpi w roli gościnnej. Mendelsohn również zajmie się produkcją. Scenariusz napisze za to Richard Price, znany z serialu "Długa noc". Mężczyzna pełni również rolę producenta wykonawczego. 

okładka

The Outsider Stephena Kinga jako serial

W Polsce książka została wydana przez wydawnictwo Prószyński i S-ka, które przed premierą powieści opublikowało opis fabuły "The Outsidera" pióra Stephena Kinga:

"

Bestialska zbrodnia. Śledztwo pełne znaków zapytania. Stephen King, znajdujący się w szczególnie owocnym okresie twórczości, przedstawia jedną ze swoich najbardziej niepokojących i wciągających opowieści.

W parku miejskim znalezione zostaje zmasakrowane ciało jedenastoletniego chłopca. Naoczni świadkowie i odciski palców nie pozostawiają wątpliwości: sprawcą zbrodni jest jeden z najbardziej lubianych obywateli Flint City. To Terry Maitland, trener drużyn młodzieżowych, nauczyciel angielskiego, mąż i ojciec dwóch córek. Detektyw Ralph Anderson, którego syna Maitland kiedyś trenował, nakazuje przeprowadzić natychmiastowe aresztowanie w świetle jupiterów. Maitland ma wprawdzie alibi, ale Anderson i prokurator okręgowy wkrótce zdobywają kolejny niezbity dowód: ślady DNA. Sprawa wydaje się oczywista.

Kiedy w toku śledztwa zaczynają wychodzić na jaw przerażające szczegóły, porywająca opowieść Kinga wchodzi na wyższe obroty, napięcie narasta, aż staje się niemal nie do zniesienia. Terry Maitland na pozór jest miłym człowiekiem, ale czy ma drugie oblicze? Odpowiedź szokuje – tak jak szokować potrafi tylko Stephen King. "

Kiedy premiera serialu The Outsider?

Niestety na razie nie znamy daty premiery, ani nawet liczby odcinków 1. sezonu "The Outsidera". Jeżeli jednak nie możecie doczekać się obejrzenia Bena Mendelsohna na dużym ekranie, to aktora będziecie mieli okazję zobaczyć w "Kapitan Marvel", którego premiera odbędzie się w marcu 2019 roku. 

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale HBO Stephen King