HBO straciło w ciągu roku ponad połowę widzów. Powodem był finał "Gry o tron"

11.01.2021 10:50
milia Clarke (Daenerys Targaryen) i Kit Harington (Jon Snow) - Gra o tron - kadr z serialu HBO Fot. Rex Features/East News

Finały "Gry o tron" mocno odbił się na liczbie dorosłych widzów HBO. Według najnowszych analiz widzowie przestali korzystać z oferty stacji wraz z zakończeniem słynnego serialu fantasy.

Serial "Gra o tron" był przełomem w postrzeganiu produkcji fantasy. Sukces adaptacji wyznaczył nowy kierunek temu gatunkowi filmowemu i telewizyjnemu. Niestety zakończenie "Gry o tron" przyczyniło się do znacznego spadku liczby widzów HBO.

Finał "Gry o tron" - HBO straciło ponad połowę widzów

W ciągu minionych kilku lat nie było chyba większego fenomenu telewizyjnego niż "Gra o tron". Niepozorny serial szybko podbił serca widzów na całym świecie. Z zapartym tchem śledzi losy wielkich rodów Westeros i kibicowali jego bohaterom. Niestety finał "Gry o tron" rozczarował większość fanów.

Polecamy

Okazuje się, że zakończenie produkcji negatywnie odbiło się również na stacji HBO. Jak podaje Variety, analiza minionych dwunastu miesięcy jasno wskazuje na spadek liczby widzów w wieku 18-49 lat, a więc grupy zaliczanej do "dorosłych". Redukcja jest ściśle powiązana z finałem "Gry o tron". Według raportu w 2020 roku HBO straciła 51% dorosłych odbiorców. Ostatni sezon przełomowej produkcji obejrzało 12 milionów widzów.

Polecamy

Tego typu spadek nie powinien nikogo dziwić. Wiele osób korzystało z usług HBO tylko po to, by móc legalnie oglądać "Grę o tron". Wraz z końcem sezonu rezygnowali z oferty w oczekiwaniu na kolejny sezon serialu. Do tej pory nie pojawił się żaden serial HBO, który dorównywałby popularnością "Gry o tron". Szefowie są świadomi tego stanu rzeczy, dlatego obecnie trwają prace nad spin-offem adaptacji sagi George'a R.R. Martina.

Polecamy

"House of the Dragon" - kiedy premiera spin-offu "Gry o tron"?

W nowej produkcji osadzonej w Westeros zabraknie dobrze znanych bohaterów. Akcja oparta na książce "Ogień i krew" rozgrywa się setki lat przed wydarzeniami z "Gry o tron" i opowiada o świetności rodu Targaryenów. W rolach głównych zobaczymy Paddy'ego Considine'a i Matta Smitha. Na razie nie wiadomo, kiedy "House of the Dragon" zadebiutuje na HBO i czy stacja odzyska swoich widzów.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.