27.07.2017 12:17

HBO stworzy serial o Czarnobylu

Stacja HBO ogłosiła, że niebawem powstanie serial opowiadający o katastrofie jądrowej w Czarnobylu, która miała miejsce w 1986 roku. W roli głownej wystąpi Jared Harris.

HBO stworzy serial o Czarnobylu
foto: AllImage/Photoshoot

Katastrofa jądrowa w Czarnobylu to jeden z najważniejszych momentów połowy lat 80. XX wieku i największy tego typu wypadek w historii. Nic dziwnego, że szefowie HBO zgodzili się, by powstała produkcja opowiadająca o wydarzeniach z ukraińskiej elektrowni. Jak donosi „Variety”, „Czarnobyl” ma być 5-odcinkowym miniserialem, w którym główną rolę zagra Jared Harris - gwiazda serialu „Mad Men”. Akcja skupi się na naukowcach i innych osobach biorących udział w wypadku, którzy poświęcili swoje zdrowie, by ratować miasto przed potężną eksplozją. Za scenariusz odpowiedzialny będzie Craig Mazin („Łowca i Królowa Lodu”), a za kamerą stanie Johan Renck („Breaking Bad”).

Zdjęcia ruszają w 2018 roku. Chociaż elektrownia znajdowała się na terenie Ukrainy, ekipa wyruszy kręcić serial na Litwę. Harris wcieli się w Walerija Legasowa, naukowca, którego Kreml wysłał, by zbadał przyczyny katastrofy. Jeden z szefów HBO Kary Antholis, bardzo dobrze wypowiedział się nadchodzącej produkcji.

"

Od momentu, w którym Craig Mazin zaprezentował na tę historię, byliśmy przekonani, że jest to zbyt prawdziwa historia o horrorze i odkupieniu, która musi zostać opowiedziana. Zaangażuje i rozjuszy naszych widzów oraz publiczność na całym świecie. "

„Czarnobyl” będzie pierwszą koprodukcją HBO ze Sky Television. Jeden z szefów Sky, Gary Davey, cieszy się z nadchodzącej współpracy.

"

Skala produkcji sprawia, że będzie to idealny projekt do współpracy partnerskiej z HBO, spełniający nasze ambicje robienia jak najlepszych seriali z międzynarodowym punktem widzenia i obsadzania. "

Data premiery nie jest jeszcze znana. Zapowiada się ciekawa propozycja od HBO.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale HBO