HBO stworzy serial o Czarnobylu

Sergiusz Kurczuk
27.07.2017 12:17
HBO stworzy serial o Czarnobylu Fot. AllImage/Photoshoot

Stacja HBO ogłosiła, że niebawem powstanie serial opowiadający o katastrofie jądrowej w Czarnobylu, która miała miejsce w 1986 roku. W roli głownej wystąpi Jared Harris.

Katastrofa jądrowa w Czarnobylu to jeden z najważniejszych momentów połowy lat 80. XX wieku i największy tego typu wypadek w historii. Nic dziwnego, że szefowie HBO zgodzili się, by powstała produkcja opowiadająca o wydarzeniach z ukraińskiej elektrowni. Jak donosi „Variety”, „Czarnobyl” ma być 5-odcinkowym miniserialem, w którym główną rolę zagra Jared Harris - gwiazda serialu „Mad Men”. Akcja skupi się na naukowcach i innych osobach biorących udział w wypadku, którzy poświęcili swoje zdrowie, by ratować miasto przed potężną eksplozją. Za scenariusz odpowiedzialny będzie Craig Mazin („Łowca i Królowa Lodu”), a za kamerą stanie Johan Renck („Breaking Bad”).

Zdjęcia ruszają w 2018 roku. Chociaż elektrownia znajdowała się na terenie Ukrainy, ekipa wyruszy kręcić serial na Litwę. Harris wcieli się w Walerija Legasowa, naukowca, którego Kreml wysłał, by zbadał przyczyny katastrofy. Jeden z szefów HBO Kary Antholis, bardzo dobrze wypowiedział się nadchodzącej produkcji.

Od momentu, w którym Craig Mazin zaprezentował na tę historię, byliśmy przekonani, że jest to zbyt prawdziwa historia o horrorze i odkupieniu, która musi zostać opowiedziana. Zaangażuje i rozjuszy naszych widzów oraz publiczność na całym świecie.

„Czarnobyl” będzie pierwszą koprodukcją HBO ze Sky Television. Jeden z szefów Sky, Gary Davey, cieszy się z nadchodzącej współpracy.

Skala produkcji sprawia, że będzie to idealny projekt do współpracy partnerskiej z HBO, spełniający nasze ambicje robienia jak najlepszych seriali z międzynarodowym punktem widzenia i obsadzania.

Data premiery nie jest jeszcze znana. Zapowiada się ciekawa propozycja od HBO.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.