15.11.2016 09:53

HBO zamówiło 2. sezon „Westworld”

Fani odcinkowej opowieści o narodzinach sztucznej inteligencji będą zachwyceni. Na HBO będziemy mogli oglądać 2. sezon „Westworld”. Kiedy?

HBO zamówiło 2. sezon „Westworld”
foto: materiały prasowe

Odpowiedź na pytanie nie jest już taka optymistyczna i trochę przygasi początkowy entuzjazm. Serial Jonathana Nolana i Lisy Joy z nowymi epizodami pojawi się na antenie dopiero w 2018 roku, a to przez to, że jego realizacja jest skomplikowana dla twórców pod względem logistycznym. Dokładna data nie została jeszcze wyznaczona.

Informację o 2. sezonie „Westworld”, ale nie tylko, podał Casey Bloys, dyrektor HBO:

"

Jestem zaszczycony przedłużeniem trzech naszych jesiennych seriali. Każdy z nich to wyróżniający się oryginalny głos w swojej kategorii. Krytycy i widzowie ciepło przyjęli „Westworld” i „Niepewne”, a także powrót Sary Jessiki Parker w „Rozwodzie”. „Westworld” to wielkie, ambitne show. Nie wiem czy 2. sezon pojawi się jesienią 2017 roku czy już w 2018. Dużym wyzwaniem jest dla nas faza produkcji, więc nie potrafię przewidzieć daty premiery. Wszystko wskazuje jednak na to, że powinniśmy się nastawić na 2018 rok. "

Udostępniono już 1. zapowiedź nowej serii:

Trwający wciąż sezon „Westworld” zdołał zgromadzić 11,7 miliona widzów, co jak widać jest dla HBO satysfakcjonująca liczbą. To wynik przebijający nawet „Grę o tron” i „Detektywa”, kiedy seriale debiutowały w telewizji. „Rozwód” średnio ogląda 4,4 mln widzów, a „Niepewne” wybierane jest przez 3,2 mln widzów.

W „Westworld” przenosimy się do tytułowego parku rozrywki, którego personel stanowią roboty przypominające do złudzenia ludzi. Na czym polegają tutejsze atrakcje? Za 1000 dolarów można przenieść się do czasów starożytnego Rzymu, średniowiecza lub XIX-wiecznej Ameryki, czyli właśnie na Dziki Zachód. Klienci są zadowoleni, a właściciel (w tej roli Anthony Hopkins) inkasuje kolejne kwoty do czasu, gdy przez awarię komputera, maszyny postanawiają zabić wszystkich odwiedzających.

Serial powstał na podstawie filmu „Świat Dzikiego Zachodu” z 1973 roku w reżyserii Michaela Crichtona. Producentem wykonawczym jest J.J. Abrams i jego studio Bad Robot.

Czekamy na kolejny, już 8. odcinek „Westworld” o tytule „Trace Decay”. Jego premiera odbędzie się 20 listopada 2016 roku. Możemy już zapoznać się z zapowiedzią tego epizodu:

Cieszycie się, że „Westworld” powróci w 2. sezonie?

Robert Skowronski
Tagi: Seriale