Halloweenowa zapowiedź „Stranger Things 2” – tajemnica zepsutych dyń zostanie wyjaśniona?

Natalia Hluzow
23.10.2017 13:11
Halloweenowa zapowiedź „Stranger Things 2” – tajemnica zepsutych dyń zostanie wyjaśniona? Fot. kadr z wideo

W sieci pojawiła się kolejna przedziwna zapowiedź serialu. Tym razem skupiono się na próbie rozwiązania tajemnicy zniszczonych pól dyniowych. 

Od 22 października 2017 możemy podziwiać nowy plakat „Stranger Things 2”, który jak zwykle kusi jaskrawymi kolorami, przerażającą atmosferą oraz wizerunkami znanych i lubianych bohaterów, a także nowych postaci.

To oczywiście nie jedyne, czym postanowili uraczyć nas twórcy serialu na kilka dni przed premierą drugiego sezonu. Na oficjalnym Twitterze serii pojawiła się także kolejna zapowiedź wideo, z której wynika, że wątek zniszczonych pól dyniowych, który pojawił się na plakacie „Stranger Things 2” oraz w zwiastunie z Comic-Conu w San Diego, nie został porzucony.

dynie Fot. foto: kadr z wideo

Zwiastuny, które nawiązywały do charakterystycznych produkcji lat 80., jak gry arcade czy kroniki filmowe, omijały temat zepsutych dyń. Omijał go też finalny trailer „Stranger Things 2”. Jednak na chwilę przed premierą 2. sezonu, z okazji nadchodzącego Halloween zaprezentowano zupełnie nową zapowiedź serialu, która wraca do problemu zniszczonych plonów. Teaser, jak przystało na materiały promujące tę produkcję, stylizowany jest na lata 80. Tym razem przyglądamy się telewizorowi w stylu retro, w którym jakaś niezidentyfikowana siła (w tamtych czasach nie było jeszcze pilotów) przerzuca kanały, dzięki czemu otrzymujemy strzępki różnych, nowych informacji.

Wśród reklam prezentujących Palace Arcade oraz oferujących przyszłość, jaką niesie ze sobą nowe oblicze VHS, widzimy krótkie ujęcia ukazujące Joyce Byers, postać chłopca wołającego Mike’a oraz telewizyjnego newsa na temat tajemniczych zniszczeń na polach dyniowych. W tle słyszymy głos dziennikarki, zastanawiającej się, czy jest to kwestia złych nasion, czy może czegoś bardziej złowrogiego. Wypowiadają się też hodowcy dyń, którzy przyznają, że w życiu nie spotkali się z czymś podobnym. Insynuują również, że niszczenie ich plonów tuż przed Halloween może być efektem spisku. Sprawa jest tak poważna, że do rozwiązania jej zaangażowano samego Jima Hoppera. 

Po newsie szybko przeskakujemy na wypowiedź pana Clarke'a, który w programie naukowym tłumaczy, czym jest strach, podczas gdy na ekranie wyświetlana jest twarz Willa. Czy Will ma coś wspólnego ze zniszczeniami na polach? Czy to właśnie on, wracając z „odwróconego świata”, przywlókł ze sobą jeszcze straszniejsze stwory? I czy Hopperowi uda się rozwikłać tajemnicę zepsutych dyń?

stranger things 2 - dynie Fot. foto: kadr z wideo

Pewne jest jedno – już nie tylko główni bohaterowie serialu, ale cała społeczność Hawkins odczuje na swojej skórze złowieszcze wpływy „odwróconego świata”. Reszty dowiemy się z nadchodzących odcinków 2. sezonu „Stranger Things”. Premiera już 27 października 2017 roku. Twórcy zalecają, by do tego czasu pozostawać na bieżąco.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.