13.11.2019 14:45

"Hawkeye" - grafiki z serialu przedstawiają żeńską wersję Avengera

W sieci pojawiły się grafiki koncepcyjne serialu Disney+ "Hawkeye" z Jeremym Rennerem w roli głównej. Pojawia się na nich Kate Bishop - łuczniczka znana z komiksów Marvela.

Avengers
foto: kadr z filmu Avengers

Chociaż na premierę pierwszych seriali Marvel Studios, które zadebiutują na platformie Disney+ jeszcze trochę poczekamy, ich twórcy podgrzewają atmosferę nowymi informacjami i wizualizacjami tego, co nas czeka. Wszyscy fani Hawkeye'a powinni być zachwyceni, bo w sieci pojawiły się concept arty pochodzące z produkcji o utalentowanym łuczniku. Oprócz Clinta Bartona widzimy na nich Kate Bishop - młoda bohaterkę, która przez jakiś czas zastępowała Hawkeye'a, posługując się jego pseudonimem i łukiem.

"Hawkeye" - Kate Bishop na grafikach koncepcyjnych

Przedstawiciele Marvela postanowili zaprezentować, nad czym obecnie pracują podczas pokazu Marvel Studios: Expanding the Universe. Zapowiedziano głównie nadchodzące seriale, które będą częścią bazy Disney+. Wśród nich pojawił się "Hawkeye".

Avengers: Endgame
Avengers: Endgame
Przeczytaj także Chris Evans ponownie w roli Kapitana Ameryki? Gwiazdor ma powrócić w jednym z seriali Marvela

Nowe grafiki potwierdziły, że serial o członku założycielu Avengers skupi się nie tylko na samym Bartonie, w którego ponownie wcieli się Jeremy Renner, ale również jego następczyni - młodej łuczniczce znanej jako Kate Bishop.

Hawkeye
Foto: materiały prasowe Marvel Studios
Foto: materiały prasowe Marvel Studios
Przeczytaj także Disney odniósł się do kontrowersji wokół Jeremy'ego Rennera. To koniec Hawkeye'a?

Komiksowa bohaterka była członkinią grupy Young Avengers. Fani od dawna podejrzewają, że w przyszłości właśnie ta drużyna zajmie miejsce oryginalnych Avengerów. Co ciekawe Kate to nie jedyna komiksowa postać, która pojawi się w serialu. Zobaczymy również jednookiego psa imieniem Lucky, znanego jako Pizza Dog.

Hawkeye vol. 5 #13
Hawkeye vol. 5 #13
Przeczytaj także Czy w swoim solowym filmie Hawkeye będzie kobietą?
Hawkeye

Serial będzie więc czerpał całymi garściami z komiksu Marvela o Hakweye'u stworzonym przez Matta Fractiona i Davida Aję w 2012 roku. Ciekawe, czy w produkcji Disney+ zobaczymy odcinek z perspektywy Lucky'ego, jak miało to miejsce w docenionym przez czytelników i krytyków papierowym oryginale. 

Hawkeye
Jeremy Renner (Hawkeye)
Jeremy Renner (Hawkeye)
Przeczytaj także Wizerunek Hawkeye'a przy pisuarach jako forma reklamy "Avengers: Endgame". Jeremy Renner skomentował marketing filmu

"Hawkeye" - kiedy premiera?

Na razie serial jest w fazie preprodukcji. Nie podano opisu fabularnego "Hawkeye'a", ale możemy spodziewać się, że tytuł opowie o losach Burtona, który będzie układał sobie życie po wydarzeniach z "Avengers: Endgame". Prawdopodobnie pomoże mu w tym młoda Kate Bishop oraz wierny pies kochający pizzę. Nie wybrano też jeszcze aktorki, która będzie nową towarzyszką superbohatera z łukiem. Premiera zaplanowana została na jesień 2021 roku.

Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock
Przeczytaj także "Miss America" będzie kolejnym serialem Marvela?

Zobacz też: Czy Marvel Studios pracuje nad dwoma kolejnymi filmami Fazy Piątej?

Tagi: Seriale Avengers Marvel Marvel Comics Disney Plus Hawkeye Jeremy Renner