Helen Mirren jako Katarzyna Wielka w zwiastunie. O czym opowie serial?

23.07.2019 13:24
Helen Mirren jako Katarzyna Wielka w zwiastunie. O czym opowie serial? Fot. materiały promocyjne HBO

W sieci pojawił się zwiastun serialu "Katarzyna Wielka", w którym w roli carycy Katarzyny zobaczymy Helen Mirren.

Stacja HBO opublikowała zwiastun, zapowiadający miniserial o carycy Katarzynie. O czym opowie produkcja z Helen Mirren w roli głównej?

Helen Mirren jako Katarzyna Wielka

"Katarzyna Wielka" to czteroodcinkowy miniserial stacji HBO, który opowie o długim panowaniu słynnej monarchini. Zobaczymy w nim życie na dworze jednej z najpotężniejszych kobiet w dziejach. Caryca Katarzyna sprawowała najwyższą władzę w Rosji przez prawie połowę XVIII wieku. Silna, niezależna, błyskotliwa, inteligentna i wyzwolona seksualnie, stanowiła definicję współczesnej kobiety.

Miniserial skupi się na schyłku panowania Katarzyny i jej ognistym romansie z Grigorijem Potiomkinem. Oprócz skandalu, intryg i ogromnego konfliktu, będzie to historia obsesyjnej miłości. Niezdolni do oficjalnego zawarcia małżeństwa, Katarzyna i Potiomkin rozwinęli unikalną i niezwykle oddaną relację. Pokonując swych wrogów, wspólnie ukształtowali Rosję, jaką dziś znamy.

Przeczytaj także

"Katarzyna Wielka" - twórcy, premiera, obsada

Reżyserem serialu "Katarzyna Wielka" jest Philip Martin ("The Crown"), zaś twórca scenariusza to Nigel Williams ("Elżbieta I"). Rolę producentów wykonawczych sprawują David M. Thompson z Origin Pictures, Charlie Pattinson z New Pictures, Helen Mirren i Philip Martin. Za produkcję odpowiada również Jules Hussey.

Dokładna data premiery nie jest na ten moment znana, zakłada się jednak, że nastąpi jesienią 2019 roku. W rolach głównych wystąpią Helen Mirren jako Katarzyna Wielka, Jason Clarke jako Grigorij Potiomkin, Gina McKee jako Hrabina Praskowia Brus, Rory Kinnear jako Minister Nikita Panin, Joseph Quinn jako Paweł I oraz Richard Roxburgh jako Grigorij Orłow.

Zobacz też: Ogłoszono pierwsze nazwisko obsady serialu "Władca Pierścieni". Kogo zagra Markella Kavenagh?

Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.