09.10.2019 11:50

"Hellstrom" - znamy obsadę nowego serialu Marvela

Twórcy nadchodzącego serialu Marvela "Hellstrom" zadecydowali, którzy aktorzy wcielą się w głównych bohaterów produkcji.

Venom vol. 2 #23
foto: kadr z komiksu Venom vol. 2 #23

Chociaż przyszłość seriali Marvela należy do Disney+, równolegle powstają produkcje serwisu Hulu, których wydarzenia osadzone są w MCU. Jednym z najnowszych tytułów jest "Hellstrom" - historia piekielnego antybohatera, która zadebiutuje już niebawem na małym ekranie. Twórcy serialu ogłosili obsadę nadchodzącej produkcji.

"Hellstrom" - obsada nowego serialu Marvela

Obecnie serwis Hulu ma w swojej ofercie dwa seriale dziejące się w MCU - "Runaways" i "Cloak and Dagger". W planach były kolejne, tym razem o wiele mroczniejsze produkcje - "Ghost Rider" i "Hellstrom". Pierwszy z tytułów został skasowany, zanim doszło do produkcji, ale fani piekielnych klimatów mogą pocieszyć się powstającymi przygodami syna Szatana.

Ghost Rider
Ghost Rider
Przeczytaj także Nie będzie serialu „Ghost Rider” na Hulu. Powodem „różnice twórcze”

Jak podaje serwis Deadline, w tytułowej roli zobaczymy Toma Austena z serialu "The Royals". Natomiast Sydney Lemmon z "Fear the Walking Dead" wcieli się w siostrę głównego bohatera - Anę Hellstrom. Ich matkę zagra Elizabeth Marvel kojarzona na pewno przez widzów "Homeland". Do trójki aktorów dołączyli również Robert Wisdom ("Watchmen") jako Caretaker, June Carryl ("Mindhunter") jako doktor Louise Hastings, Ariana Guerra ("Raising Dion") jako Gabriella Rosetti oraz Alain Uy ("Przejście") w roli Chrisa Yena.

Marvel Spotlight #12

Daimon Hellstorm zadebiutował w pierwszym numerze "Ghost Rider" z 1973 roku i został stworzony przez Gary'ego Friedricha i Jima Mooneya. Rodzeństwo zostało spłodzone przez demona, który twierdził, że jest Szatanem, ale w rzeczywistości nazywał się Marduk Kurios. Wybrał ziemską kobietę, która urodziła jego potomstwo. Jej dzieci od urodzenia przejawiała piekielne pochodzenie, przez co matka wkrótce trafiła do zakładu psychiatrycznego. Daimon i Satana zostali rozdzieleni. Chłopak trafił do sierocińca a jego młodsza siostra do królestwa ojca.

Avengers: Infinity War
Avengers: Infinity War
Przeczytaj także Marvel ujawnił, jak będą wyglądali Thor i Strażnicy Galaktyki

Jako młodzieniec Hellstrom wstąpił do zakonu, by w przyszłości zostać księdzem. Plany pokrzyżowała jednak prawda o jego pochodzeniu. Z czasem udało mu się pokonać złe wpływy ojca i został bohaterem, zajmującym się nadnaturalnymi zjawiskami z piekła rodem. Za dnia był ekspertem z dziedziny okultyzmu, co pozwalało mu na śledzenie poczynań demonów na Ziemi. Z czasem zaczął współprace z Defenders i West Coast Avengers. Przez wiele lat był mężem superbohaterki znanej jako Hellcat.

Jako potomek demona i władca obcego piekielnego wymiaru, posiada niezliczony szereg umiejętności opierających się na czarnej magii. Cechuje się też Darksoul - demonicznym odpowiednikiem ludzkiej duszy, który objawia się pentagramem na klatce piersiowej. Posługuje się trójzębem Netheranium, który zwiększa jego moce.

Namor
Namor
Przeczytaj także Marvel szuka kogoś, kto mógłby zagrać "króla starożytnej cywilizacji". Czy zbliża się film o Namorze?

"Hellstrom"- kiedy premiera serialu?

Twórcą nadchodzącego serialu jest Paul Zbyszewski. Produkcja nie dostała jeszcze oficjalnej daty premiery, ale zadebiutuje na Hulu prawdopodobnie w roku 2020.

Marvel Studios
Marvel Studios
Przeczytaj także Wiemy, kiedy ruszą zdjęcia do kolejnej produkcji Marvela

Zobacz też: Marvel Studios planuje wprowadzić do kinowego uniwersum Ghost Ridera, jakiego jeszcze nie widzieliśmy

Tagi: Seriale Marvel Marvel Comics Hulu