24.09.2020 08:38

"Helstrom" - zobacz zwiastun najbardziej krwawego serialu Marvela

"Helstrom" to nowa produkcja Marvela, która trafi na Hulu. Opowiada historię dwójki demonologów, którzy będą musieli zmierzyć się z przerażającymi stworami z piekła rodem i straszną prawdą na temat swojej rodziny.

Helstrom
foto: materiały promocyjne/Hulu

Rok 2020 nie jest dobrym okresem dla fanów filmów Marvela. Disney znowu przesunął datę premiery "Black Widow", co oznacza, że jedyną kinową produkcją na podstawie komiksów Domu Pomysłów w tym roku są jedynie "New Mutants". Ale parafrazując stare porzekadło gdzie diabeł nie może, tam serial pośle. Stacja Hulu zaprezentowała właśnie zwiastun nowej odcinkowej produkcji Marvela zatytułowanej "Helstrom".

"Helstrom" - zwiastun nowego serialu Marvela

"New" Mutants" miał być ambitną próbą połączenia filmu superbohaterskiego z horrorem. Niestety zamiary nie do końca się udały. Jednak nie wszystko stracone, bo zwiastun serialu "Helstrom" obiecuje gratkę dla miłośników herosów w rajtuzach i filmów grozy w stylu "Egzorcysty".

Agenci Tarczy
Agenci Tarczy
Przeczytaj także Koniec pewnej ery. Marvel TV przechodzi do Marvel Studios i przestanie tworzyć seriale

Nic dziwnego, bo głównymi bohaterami są postacie o nadnaturalnych zdolnościach - tytułowe rodzeństwo Helstrom, które nie tylko zmierzy się z przerażającymi piekielnymi bestiami, ale również odkryje przerażającą prawdę na temat swojego pochodzenia. A śledztwu towarzyszyć będzie krew i brutalna przemoc. Zresztą zobaczcie sami.

Hasło "Każda rodzina ma swoje demony" można traktować w tym przypadku dosłownie, bo jak się pewnie domyślacie, Daimon (Tom Austen) i Ana Helstromowie (Sydney Lemmon) mają pewne piekielne konotacje, o czym doskonale wiedzą czytelnicy komiksów Marvela

Avengers: Infinity War
Avengers: Infinity War
Przeczytaj także Twórca "Martwego zła" i pierwszego "Spider-Mana" wyreżyseruje "Doktora Strange'a 2". Czy Tobey Maguire powróci jako Spidey?

Twórcy serialu zaprezentowali również klimatyczny plakat ukazujący Daimona, Anę oraz ich matkę.

Helstrom

To jednak nie koniec, bo przyszli widzowie poznali też tytuły pierwszych pięciu odcinków produkcji, które brzmią: "Mother's Little Helpers," "Viaticum," The One Who Got Away," "Containment" i "Committed" oraz oficjalny opis fabuły.

"

Syn i córka tajemniczego i potężnego seryjnego zabójcy, Daimon (Tom Austen) i Ana Helstrom, których łączy skomplikowana relacja, śledzą najgorszych przedstawicieli ludzkości. Każde z nich z charakterystyczną dla siebie postawą i umiejętnościami. "

Umiejętności rodzeństwa lekko zasugerowano w zwiastunie i w dużej mierze pokrywają się z mocami komiksowych odpowiedników Helstromów.

Kto zadebiutuje w kolejnych filmach Marvela? Lista wszystkich nowych postaci, które pojawią się w MCU
Kto zadebiutuje w kolejnych filmach Marvela? Lista wszystkich nowych postaci, które pojawią się w MCU
Przeczytaj także Kto zadebiutuje w kolejnych filmach Marvela? Lista wszystkich nowych postaci, które pojawią się w MCU

"Helstrom" - kiedy premiera?

Showrunnerem produkcji jest Paul Zbyszewski. W pozostałych rolach wystąpili Elizabeth Marvel (Victoria Helstrom), Ariana Guerra (Gabriella Rossetti), Robert Wisdom (Caretaker), June Carryl (Louise Hastings) i Alain Uy (Chris Yen). "Helstrom" zadebiutuje 16 października 2020 roku na Hulu. Na razie nie wiadomo, kiedy będzie dostępny w Polsce. Trudno też powiedzieć na ile tytuł jest powiązany z uniwersum MCU, ale akcja serialu zapewne nie rozgrywa się w tym samym uniwersum, w którym przygody bohaterów nadchodzących produkcji Disney+

Czekasz na ten serial?

Zobacz też: Kim jest Hellstrom, bohater nowego serialu Marvela?

Tagi: Seriale Zwiastuny Horror Marvel Marvel Comics Hulu