22.05.2020 16:17

Pierwszy zwiastun nowego serial dokumentalny o Charlesie Mansone i jego „bandzie”. Co wiemy o "Helter Skelter: An American Myth"?

Amerykańska telewizja EPIX wyemituje sześcioodcinkowy miniserial, poświęcony Charlesowi Mansonowi i jego bandzie, którzy dokonali serii brutalnych morderstw pod koniec lat 60. W tym słynnego zabójstwa na aktorce Sharon Tate, żonie Romana Polańskiego.

Pierwszy zwiastun nowego serial dokumentalny o Charlesie Mansone i jego „bandzie”. Co wiemy o "Helter Skelter: An American Myth"?
fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Produkcja należącej do wytwórni MGM telewizji EPIX opowie historię słynnej grupy Charlesa Mansonaktóra w nocy z 8 na 9 sierpnia 1969 roku dokonała brutalnych morderstw na wzgórzach Beverly Hills. W ciągu jednej nocy zginęli: Sharon Tate, Jay Sebring, Wojciech Frykowski, Abigail Folger, a grupa dokonała też serii innych równie brutalnych zbrodni.

Wydarzenia te stały się kanwą dla opowieści przedstawionej w zeszłym roku w nominowanym do 10 Oscarów filmie Quentina Tarantino „Pewnego razu… w Hollywood”. Reżyser podszedł jednak do tematu w nietypowy sposób, który podzielił widzów i publiczność.

Rodzina Charlesa Mansona
Rodzina Charlesa Mansona
Przeczytaj także Była członkini sekty Charlesa Mansona o filmie "Once Upon a Time in Hollywood"

Nowy serial opisujący tragiczne wydarzenia

Teraz stacja EPIX zaprezentuje serial dokumentalny, wykorzystujący nie widziane dotąd materiały archiwalne, zarówno nagrania wideo, jak i niepublikowane dotąd zdjęcia, aby na nowo opowiedzieć o tamtych wydarzeniach.

Sześcioodcinkowy miniserial ma skupić się nie tylko na początkach grupy i wydarzeniach, które doprowadziły do morderstw, ale przede wszystkim na głośnym procesie członków bandy Charlesa Mansona, który sam stał się kanwą dla wielu publikacji.

Dennis Wilson
Dennis Wilson
Przeczytaj także Wokalista The Beach Boys twierdzi, że widział, jak Manson zabił człowieka

Helter Skelter: An American Myth – zwiastun produkcji

W sieci zadebiutował właśnie pierwszy zwiastun nowego serialu.

Helter Skelter: An American Myth – ekipa

Reżyserką nowego dokumentu została Lesley Chilcott, najlepiej znana z filmu „Watson”, opowiadającym o jednym z założycieli organizacji Greenpeace. Chilcott była także jedną z producentek filmu „Niewygodna prawda” Davisa Gugennheima, do którego scenariusz napisał kandydat na prezydenta USA, Al Gore.

Foto: kadr z serialu "Mindhunter"/ Netflix
Foto: kadr z serialu "Mindhunter"/ Netflix
Przeczytaj także Na ile wiernie "Mindhunter" odtworzył autentyczny wywiad z Charlesem Mansonem? [WIDEO]

Helter Skelter: An American Myth – data premiery

Serial dokumentalny zadebiutuje na amerykańskiej stacji EPIX oraz związanej z nią platformie streamingowej już 14 czerwca. W chwili obecnej nie wiadomo czy i kiedy produkcja trafi na polskie ekrany.

Czytaj także: 12 najbardziej przerażających cytatów seryjnych morderców, tłumaczących ich motywy 

Czy obejrzał(a)byś serial "Helter Skelter: An American Myth"?

Tagi: Seriale Zwiastuny Charles Manson