20.07.2019 07:57

Henry Cavill jako Geralt w pierwszym zwiastunie serialu "Wiedźmin"

Netflix zaprezentował w końcu pierwszy zwiastun serialu "Wiedźmin" z Henrym Cavillem w roli Geralta. Jak zapowiada się nadchodząca produkcja?

Henry Cavill jako Geralt w pierwszym zwiastunie serialu "Wiedźmin"
foto: materiały promocyjne Netflix

Na ten moment czekali zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy serialowej adaptacji sagi Andrzeja Sapkowskiego oraz przede wszystkim wszyscy fani "Wiedźmina". Netflix zaprezentował pierwszy zwiastun nadchodzącej produkcji opowiadającej o Geralcie z Rivii. Jak Henry Cavill prezentuje się w tytułowej roli?

"Wiedźmin" - pierwszy zwiastun serialu Netflix

Zwiastun zadebiutował na panelu poświęconym serialowi podczas San Diego Comic Con 2019. Po wydarzeniu zapowiedź trafiła do sieci. W półtoraminutowym trailerze zaprezentowano pokrótce świat, w którym rozgrywa się akcja "Wiedźmina" oraz przedstawiono głównych bohaterów - Geralta z Rivii (Henry Cavill), Yennefer (Anya Chalotra) i Ciri (Freya Allan). Nie zabrakło również scen akcji. 

Netflix pokazał również plakat do "Wiedźmina" oraz podzielił się zdjęciami przedstawiającymi głównych bohaterów. 

Wiedźmin

Malkontenci znajdą się zawsze, ale trzeba przyznać, że zwiastun rozwiał w końcu wątpliwości dotyczące pytania, czy Henry Cavill znany dotychczas z roli Supermana, nadaje się jako aktor wcielający się w Białego Wilka. Serialowy Geralt prezentuje się naprawdę dobrze, szczególnie w ostatnim fragmencie, kiedy przygotowuje się do walki z przerażającym potworem. Niestety w pierwszym zwiastunie zabrakło słowiańskiego klimatu. Na razie produkcja przywodzi na myśl takie adaptacje fantasy jak "Gra o tron" czy "Władca Pierścieni". Nie wykluczone jednak, że smaczki dla polskich widzów zostawiono na później.

Henry Cavill
Henry Cavill
Przeczytaj także "Wiedźmin": w jaki sposób Henry Cavill dostał rolę Geralta?

"Wiedźmin" - kiedy premiera na Netflix?

Niestety mimo pojawienia się zwiastuna Netflix nadal nie podał dokładnej daty premiery "Wiedźmina". Wiadomo jedynie, że serial zadebiutuje na platformie jeszcze w roku 2019. Oficjalnie mówi się o jesieni. Trudno jednak przewidzieć, czy chodzi o koniec września, czy początek grudnia. Fani nie muszą już jednak oczekiwać na "Wiedźmina" o "suchym pysku", ponieważ długo wyczekiwany trailer produkcji, powinien nakręcić ich jeszcze bardziej. 

Czy obejrzysz serial "Wiedźmin"?

Zobacz też: Twórczyni "Wiedźmina" odniosła się do kontrowersji z Ciri i zapowiedziała, że "to będzie bardzo dorosły serial" 

Sergiusz Kurczuk