Henry Cavill miał wypadek. Zdjęcia do "Wiedźmina" bez gwiazdora Netfliksa

14.12.2020 08:04
Wiedźmin - Hanery Cavill jako Geralt - kadr z serialu Netflix Fot. Rex Features/East News

"Wiedźmin" znowu ma pecha. Henry Cavill doznał kontuzji na planie drugiego sezonu hitu Netfliksa. Twórcy pracują bez odtwórcy tytułowego bohatera.

Wypadki chodzą po ludziach, szczególnie kiedy pracują w tak wymagającej branży jak branża aktorska. Henry Cavill został kontuzjowany podczas pracy nad drugim sezonem serialu "Wiedźmin". Twórcy nie chcą kolejnych przestojów na planie i kontynuują zdjęcia do nowych odcinków bez odtwórcy tytułowego bohatera.

"Wiedźmin" sezon 2 - Henry Cavill miał wypadek

Aktorstwo to ciężki kawałek chleba, szczególnie jeśli występuje się w produkcji, która wymaga ciągłej aktywności fizycznej. W przypadku hitu platformy Netflix pod tytułem "Wiedźmin" tak właśnie jest. Henry Cavill, który wciela się w Geralta z Rivii z tego powodu zaliczył kontuzję, która na jakiś czas wykluczyła go z dalszej pracy nad "Wiedźminem".

Polecamy

Jak donosi Deadline, aktor nabawił się podczas pracy nad serialem drobnego urazu mięśnia jednej z nóg. Może i nie brzmi groźnie, ale Cavill chwilowo nie jest w stanie wcielać się w postać, która ciągle jest na nogach, a co najważniejsze bardzo często walczy. Do wypadku doszło w londyńskim Arborfield Studios, podczas ćwiczenia sekwencji walki. Aktor unosił się na wysokości ponad 6 metrów nad ziemią i miał na sobie szelki bezpieczeństwa. Prawdopodobnie w tym roku nie wróci już na plan zdjęciowy.

Polecamy

Twórcy "Wiedźmina" nie zamierzają mieć jednak kolejnych przestojów i dostosowali harmonogram zdjęć w taki sposób, by kręcić w czasie rekonwalescencji Cavilla sceny bez udziału aktora. Drugi sezon przygód Geralta zaliczył już dwukrotnie poważne opóźnienia z powodu pandemii koronawirusa. Pierwsza przerwa trwała od wiosny do późnego lata. Druga miała miejsce stosunkowo niedawno - w listopadzie 2020.

Polecamy

"Wiedźmin" sezon 2 - kiedy premiera?

Miejmy nadzieję, że kontuzja Cavilla wyleczy się na tyle szybko, by twórcy nie musieli ponownie wstrzymywać zdjęć do drugiego sezonu "Wiedźmina". Fani i tak już nie mogą się doczekać powrotu na Kontynent. Oprócz odtwórcy Geralta w nowych odcinkach powrócą Anya Chalotra w roli Yennefer, Freya Allan jako Ciri i Joey Batey, który zagrał Jaskra. Netflix nie zdradził, kiedy dokładnie zadebiutuje kontynuacja "Wiedźmina". Wiadomo jedynie, że premiera odbędzie się w roku 2021.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.