30.01.2020 09:09

"Wiedźmin" - Henry Cavill opowiedział o scenie walki z Blaviken w świetnym wideo od Netfliksa

Wiedźmin we własnej osobie objaśnia nam, jak kręcono TEN pojedynek - scena po scenie. Takimi słowami Netflix opisał nowe wideo promujące ich przebojowy serial o zabójcy potworów.

"Wiedźmin" - Henry Cavill opowiedział o scenie walki z Blaviken w świetnym wideo od Netfliksa
foto: kadr z serialu "Wiedźmin"/youtube.com

Serial "Wiedźmin" stał się fenomenem popkulturowym przełomu 2019 i 2020 roku. Adaptacja dzieł Andrzeja Sapkowskiego z miejsca okazała się jednym z flagowych tytułów platformy streamingowej. W związku z tym, Netflix chętnie promuje produkcję z Henrym Cavillem w roli głównej.

Wiedźmin - Henry Cavill przeanalizował scenę walki z serialu

Sam Brytyjczyk pojawił się w dwóch wideo promujących produkcję. W pierwszym z nich opowiada o nagraniu najlepszej sceny walki w "Wiedźminie", która pojawiła się pod koniec 1. epizodu. Geralt samodzielnie pozbywa się bandy Renfri, a następnie rozprawia się z samą szefową gangu. Klip zawiera wiele interesujących szczegółów:

Wiedźmin
Wiedźmin
Przeczytaj także "Wiedźmin" - 2. sezon przyniesie spore zmiany. Co nowego w serialu Netfliksa?

W drugim materiale promocyjnym poznajemy natomiast różnice między mieczami wiedźmina. Oczywiście większość fanów wie, że noszą oni miecze dwa - stal na ludzi, srebrny na potwory. Cavill wyjaśnił jednak różnice między serialowymi ostrzami, a potem zdradził subtelne zmiany, które były stopniowo wprowadzane do designu broni. 

Wszystkie 8 odcinków pierwszego sezonu "Wiedźmina" można oglądać w bazie serwisu. W planach jest kontynuacja serialu. Już zapowiedziano, że drugi sezon zadebiutuje w roku 2021. Zdjęcia rozpoczną się w Londynie w lutym 2020 roku. W rolach głównych powrócą Henry Cavill, Anya Chalotra i Freya Allan.

Jaskier i Yennefer próbują polskiej wódki
Jaskier i Yennefer próbują polskiej wódki
Przeczytaj także Jaskier i Yennefer próbują „polskich eliksirów”. „Możemy je sobie zabrać?” [WIDEO]
Tagi: Seriale Wiedźmin Netflix