02.06.2019 08:53

Henry Cavill pokazał wideo z „Wiedźmina”. Pożegnanie z serialową Płotką

Zdjęcia do „Wiedźmina” Netfliksa zakończyły się, aktorzy dzielą się więc w mediach społecznościowych sentymentalnymi wpisami. Henry Cavill, wcielający się w Geralta, pochwalił się ostatnią przejażdżką na Płotce.

Geralt z Płotką
foto: zrzut ekranu

Ostatni plan zdjęciowy „Wiedźmina” został zlokalizowany na Węgrzech. Ekipa serialu rejestrowała przygody Geralta także w Rumunii oraz w Polsce.

Na premierę „Wiedźmina” musimy poczekać co prawda do końca 2019 roku, jednak już teraz Netflix deklaruje, że powstanie drugi sezon. Serwis VoD jest zadowolony z pracy Lauren S. Hissrich, odpowiedzialnej za całokształt serialu.

Andrzej Sapkowski ma o produkcji nieco inne zdanie. Autor stwierdził publicznie, że serialowej adaptacji „daleko do jego książek”.

Sapkowski o „Wiedźminie” Netfliksa: „daleko mu do książek, adaptacje mają to do siebie”
Sapkowski o „Wiedźminie” Netfliksa: „daleko mu do książek, adaptacje mają to do siebie”
Przeczytaj także Sapkowski o „Wiedźminie” Netfliksa: „daleko mu do książek, adaptacje mają to do siebie”

Sapkowski bardzo pilnował się, żeby nie powiedzieć za dużo. Wiadomo, że pisarz miał wgląd w scenariusz serialu, był także konsultantem dla twórców scenariusza. Umowa, jaką podpisał, przewiduje jednak dotkliwe konsekwencje za zdradzenie jakichkolwiek informacji na temat „Wiedźmina” Netfliksa.

Z tego samego powodu rzadkością są przecieki z planu serialu. Film, jakim pochwalił się Henry Cavill na swoim Instagramie, to jedna z nielicznych okazji do zapoznania się z kulisami serialu, zanim trafi na Netfliksa.

Wiedźmin na Płotce. Henry Cavill żegna się filmem z planem zdjęciowym

Na krótkim filmie widać aktora dosiadającego Hectora. Wszystko wskazuje na to, że w serialu gra on Płotkę. Nagranie pokazuje także Pablo, wierzchowca należącego do Lazlo. Tę stworzoną na potrzeby ekranizacji postać gra Maciej Musiał, niewykluczone więc, że to właśnie Polak jest autorem wideo.

Na krótkim filmie widać, że serialowy Geralt nie tylko bardzo dobrze radzi sobie z jazdą konną, ale też prezentują się na wierzchowcu godnie i nobliwie.

Henry Cavill zamieścił także na Instagramie pamiątkową fotkę zrobioną z Hectorem, tłumacząc, że po prostu zakochał się w tym koniu.

Zobacz także: Tak będą wyglądały siły Nilfgaardu. Zobacz zdjęcia z planu zdjęciowego "Wiedźmina" 

Fani wiedźmina, po początkowych wątpliwościach co do Cavilla jako wiedźmina Geralta, wyczekują premiery z optymizmem. Wideo z serialową płotką może dodać im otuchy, której nieco ubyło po zobaczeniu, jak przedstawiani są żołnierze Nilfgaardu.

Jak się wam podoba Płotka?

Tagi: Seriale Wiedźmin Henry Cavill