Holly Marie Combs jest przeciwna powstawaniu nowej wersji „Czarodziejek”: „Ten serial należy do nas!”

Natalia Hluzow
29.01.2018 13:44
Holly Marie Combs jest przeciwna powstawaniu nowej wersji „Czarodziejek”: „Ten serial należy do nas!” Fot. kadr z serialu

Jedna z gwiazd z oryginalnego serialu „Czarodziejki” wypowiedziała się bardzo negatywnie na temat planowanego rebootu serialu.

Jak informowaliśmy 26 stycznia 2018 roku, za sprawą stacji CW na ekrany ma powrócić słynny serial „Czarodziejki” w zupełnie nowej wersji. Choć większość fanów serialu jest zachwycona pomysłem ponownego spotkania z trzema siostrami Halliwell, nie wszyscy zdają sobie sprawę, że nie zobaczymy już prawdopodobnie Piper, Phoebe i Prue, ani ich odnalezionej siostry Paige. A jeśli nawet twórcy zdecydują się na ponowne ukazanie przygód tych samych bohaterek, na pewno wcieli się w nie nowa obsada.

Serialowa Piper przeciwko nowym „Czarodziejkom”

Taka wizja bardzo nie spodobała się Holly Marie Combs, czyli serialowej Piper, średniej siostrze Halliwell obdarzonej mocą zatrzymywania czasu. Na wieść, że ma powstać reboot „Charmed” na swoim Twitterze napisała najpierw zdawkowo: „Życzymy im wszystkiego dobrego #Charmed.”

Jednak, gdy jej tweet zaczął zyskiwać coraz więcej polubień, a pod nim pojawiały się kolejne komentarze fanów zdruzgotanych wizją nowej wersji ich ulubionego serialu, aktorka zdecydowała się opublikować obszerniejszą wypowiedź, która pokazuje jak bardzo nie podoba jej się pomysł odświeżania „Czarodziejek” :

Sprawa wygląda następująco. Dopóki nie zapytasz nas, czy możesz to przepisać tak, jak robił to tygodniami Brad Kern, nie myśl nawet o czerpaniu korzyści z naszej ciężkiej pracy. Czarodziejki należą do naszej czwórki, naszej ogromnej liczby scenarzystów, ekipy i przede wszystkim fanów. Dla waszej wiadomości, nie oszukacie ich tym, że posiadacie ten sam tytuł czy znak. Tak więc żegnam.

Rozzłoszczona aktorka kontynuowała atak w mediach społecznościowych, pisząc:

Niektórzy mogą nie rozumieć, dlaczego mam problem do stacji, która nie chciała kontynuować Czarodziejek 12 lat temu, a teraz chce je odświeżać, ale ja to wszystko rozumiem doskonale. Wystarczy spojrzeć na wszytkie rzeczy, które Rose i Alyssa niedawno zrobiły... yyy nie. Po prostu nie. 

Holly Marie Combs ma tutaj oczywiście na myśli akcję #metoo, którą zapoczątkowały Alyssa Milano i Rose McGowan. Milano była pomysłodawczynią oznaczania postów #metoo, zaś McGowan jedną z pierwszych kobiet, które oskarżyły Harvey'a Weinsteina o molestowanie. Aktorka zakłada, że pomysł na powrót serialu wziął się właśnie z chęci „podpięcia się” pod głośną akcję i ogrzania się w jej blasku.

Nowe „Czarodziejki” mają być feministycznym serialem

Trudno dziwić się Combs, że tak ocenia sytuację. Tym bardziej, kiedy w oficjalnym opisie nowej wersji „Czarodziejek” czytamy, że ma ona być: 

szalonym, zabawnym, feministycznym rebootem oryginalnego serialu, skupiającym się na trzech siostrach z miasteczka uniwersyteckiego, które odkrywają, że są czarownicami. Pomiędzy unicestwianiem nadprzyrodzonych sił i demonów, muszą rozbić patriarchat i utrzymać rodzinne więzi. Praca czarownic nigdy się nie kończy.

Tę informację aktorka skomentowała tylko jednym zdaniem:

Widocznie zapomnieliśmy to pokazać za pierwszym razem.

Serial „Czarodziejki” był emitowany od 1998 do 2006 roku, zyskując tytuł najdłużej trwającego serialu, w którym głównymi bohaterkami są kobiety. Pokazywał siłę kobiet, pochodzących z rodu, w którym to potężne czarownice miały największą moc i ostatnie zdanie. W główne role wcielały się Shannen Doherty, Alyssa Milano i Holly Marie Combs, do których - po śmierci bohaterki granej przez Doherty - dołączyła Rose McGowen. Serial miał łącznie 8 sezonów. Stacja CW zamówiła pilotażowy odcinek jego rebootu, nie wiadomo jednak, kiedy będzie miał swoją premierę ani kto wcieli się w główne role.

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.