11.06.2018 12:10

„House of Cards”: Claire Underwood na pierwszych zdjęciach z finałowego sezonu produkcji

Robin Wright powraca jako Claire Underwood, nowa prezydent Stanów Zjednoczonych, na pierwszych zdjęciach z planu 6. sezonu „House of Cards”.

House of Cards 6
foto: kadr z teasera serialu "House of Cards 6"

Po aferze związanej z licznymi zarzutami o molestowanie seksualne wobec Kevina Spacey’a, na początku 2018 roku Netflix zdecydował, że będzie kontynuował produkcję „House of Cards” bez udziału Franka Underwooda. Ogłoszono, że w jednym, ostatnim sezonie serialu główną bohaterką zostanie jego żona, Claire Underwood, która zastąpi go również na fotelu prezydenckim. W marcu 2018 pojawił się krótki teaser „House of Cards 6” ukazujący Robin Wright w nowej roli. Na początku czerwca zaprezentowano natomiast pierwsze zdjęcia z produkcji.

Claire Underwood jako główna bohaterka „House of Cards 6”

#MyTurn (ang. moja kolej) to hasztag, który zapowiada 6. sezon pierwszej oryginalnej produkcji Netfliksa. Dotyczy on oczywiście nowej głównej bohaterki, która po śmierci męża, przejmuje pełną kontrolę nad sytuacją. Na pierwszych fotografiach z planu, Robin Wright prezentuje się jako nowa prezydent Stanów Zjednoczonych:

House of Cards 6
House of Cards 6

„House of Cards 6” – obsada i twórcy

Prócz Robin Wright w roli Claire w 6. sezonie serialu zobaczymy także innych znanych członków obsady. Powrócą Michael Kelly, Jayne Atkinson, Patricia Clarkson, Constance Zimmer, Derek Cecil, Campbell Scott i Boris McGiver. Dołączą do nich nowe twarze w postaci nominowanej do Oscara Diane Lane oraz Grega Kinneare’a i Cody’ego Ferna.

Twórcą „House of Cards” jest Beau Willimon, za produkcję odpowiada natomiast Donen/Fincher/Roth oraz studio MRC dla Netflix. Role producentów wykonawczych serialu pełnią Melissa James Gibson i Frank Pugliese, Robin Wright, David Fincher, Joshua Donen, Dana Brunetti, Eric Roth, Michael Dobbs i Andrew Davies.

Szósty i ostatni sezon „House of Cards” zadebiutuje na platformie Netflix jeszcze w 2018 roku.

Natalia Hluzow
Tagi: News Seriale House of Cards Robin Wright Netflix