27.09.2018 15:39

„House of Cards”: silna i cyniczna Claire Underwood w zwiastunie finałowego sezonu

Premiera 6. sezonu „House of Cards” już w listopadzie. Jak skończy się historia zakulisowych starć i manipulacji stojących za wielką polityką Stanów Zjednoczonych? Zwiastun finałowego sezonu serialu jest już dostępny.

House of Cards 6 - zwiastun
foto: kadr ze zwiastuna "House of Cards 6"

Netflix dotychczas bardzo ostrożnie dawkował informacje o nadchodzącym sezonie „House of Cards”, który zakończy 5-letnią przygodę z serialem. Po informacjach o zwolnieniu Kevina Spaceya z roli Franka Underwooda, głównie mogliśmy podziwiać Claire Underwood u władzy na zdjęciach, plakatach i w krótkich teaserach 6. sezonu serialu.

Teraz wreszcie jest! Pełny i oficjalny zwiastun finałowego sezonu „House of Cards”.

„House of Cards” sezon 6 – oficjalny zwiastun

W jednym z pierwszych kadrów zwiastuna widzimy, jak zapłakana Claire z rozmazanym makijażem lamentuje po śmierci męża. Nie dajcie się jednak zwieść fałszywym łzom. Chwilę później słyszymy słowa „Nadszedł kres rządów białych mężczyzn w średnim wieku”. Teraz nadszedł czas Claire.

W zwiastunie, prócz Robin Wright w roli Claire Underwood, przede wszystkim możemy przyjrzeć się nowym bohaterom serialu – Anette i Billowi Shepherdom, granym przez Diane Lane („Niewierna”) i Grega Kinneara („Lepiej być nie może”). W 6. sezonie powrócą też znani z poprzednich odsłon serialu Michael Kelly, Jayne Atkinson, Patricia Clarkson, Constance Zimmer, a także Derek Cecil, Campbell Scott i Boris McGiver.

„House of Cards 6” – kiedy premiera?

Stworzony przez Beau Willimona „House of Cards” zadebiutował w 2013 roku jako pierwszy oryginalny serial Netflix, szybko stając się również pierwszym serialem internetowym, który nominowano do nagród Emmy w najważniejszych kategoriach. Serial zdobył też 2 Złote Globy i 6 innych nominacji do nagrody. Łącznie zgromadził do tej pory 53 nominacji i 7 nagród Emmy - w tym pierwszą w historii nagrodę w głównej kategorii dla serwisu streamingowego dla Davida Finchera za „Wybitną reżyserię serialu dramatycznego”.

Premiera finałowego sezonu „House of Cards” zaplanowana jest na 2 listopada 2018. Oczywiście tylko na Netflix.

Natalia Hluzow
Tagi: Zwiastuny House of Cards Netflix