House of Cards po rosyjsku. Powstaje serial na temat tego, jak Putin doszedł do władzy

19.05.2022 13:16
House of Cards po rosyjsku. Powstaje serial na temat tego, jak Putin doszedł do władzy Fot. HEIDI LEVINE/AFP/East News

W jaki sposób Putin został prezydentem Rosji? Odpowiedź na to zamierza zrealizować ukraiński filmowiec, który zapowiedział, iż zrealizuje serial na podstawie głośnej książki "Wszyscy ludzie Kremla".

Wszyscy ludzie Kremla - powstanie serial o Putinie dochodzącym do władzy

Bestsellerowa książka Michaiła Zygara "Wszyscy ludzie Kremla" zostanie zekranizowana w formie serialu w stylu "House of Cards". Za zrealizowanie tego projektu odpowie ukraiński producent Aleksander Rodnianski, który na swoim koncie ma prawie 50 filmów i seriali.

Polecamy

Z oczywistych względów w ciągu ostatnich kilku miesięcy Władimir Putin stał się absolutnym wrogiem numer jeden większości zachodniego świata. Z drugiej strony, jego postać nadal może interesować. Z tego wzglądu, jak podaje Variety, ukraiński reżyser, producent i potentat medialny Aleksander Rodnianski zamierza zrealizować serial na podstawie bestsellera "Wszyscy ludzie Kremla", autorstwa dziennikarza Michaiła Zygara.

Ten opisał drogę, którą Putin przeszedł w zdobywaniu coraz większej władzy - od zwykłego szeregowca służącego w KGB, do totalitarnego władcy całej Republiki Rosyjskiej. 

Polecamy

Rodnianski skomentował nadchodzącą produkcję w oświadczeniu dla Variety. Z jego słów wynika, że serial będzie podobny do hitu Netflixa "House of Cards":

Serial pokaże nie tylko machinacje różnych graczy. W swej istocie historia prześledzi ewolucję umysłu Putina. "Wszyscy ludzie Kremla" pokażą międzynarodowej publiczności, jak krok po kroku umysł Putina rozpływał się w teoriach spiskowych i jak osoby skupione wokół niego wykorzystywały jego głębokie lęki i nieufność do zachodnich wartości, które zawsze uważał za cyniczne kłamstwa.

Serial na podstawie "Wszystkich ludzi Kremla" zostanie powołany do życia przez firmę producencką Rodnianskiego AR Content, która mieści się w Los Angeles. Na razie nie znamy daty premiery produkcji, ani obsady. Niewykluczone, że produkcja (ze względu na dostępność) będzie zrealizowana w języku angielskim. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.