HBO ogłasza obsadę prequela "Gry o tron". Matt Smith jako Targaryen w "House of Dragon"

14.12.2020 11:36
Matt Smith Fot. Jordan Strauss/Invision/AP/East News

Matt Smith po raz kolejny wcieli się w rolę księcia. Tym razem nie będzie to jednak mąż królowej z "The Crown", lecz książę z rodu Targaryenów w nadchodzącym prequelu "Gry o tron" pt. "House of Dragon".

HBO ujawnia coraz więcej szczegółów na temat "House of Dragon" - nadchodzącego prequela "Gry o tron". Niedawno poznaliśmy odtwórcę głównej roli i zobaczyliśmy pierwsze grafiki koncepcyjne z okazji startu zdjęć do serialu. Teraz możemy zapoznać się z nazwiskami nowych członków obsady, wśród których znalazł się Matt Smith - gwiazdor "The Crown" i "Doktora Who".

Polecamy

"Gra o tron": Matt Smith jako Targaryen w "House of Dragon"

Plotki o tym, że Matt Smith ma dołączyć do obsady "House of Dragon" krążyły w sieci już od jakiegoś czasu. Teraz jednak sprawa jest pewna, a wiadomość potwierdzona przez oficjalne źródła. Jak podaje portal Variety, gwiazdor znany przede wszystkim z seriali "The Crown" i "Doktor Who" podpisał kontrakt z producentami prequela "Gry o tron". 

Zobacz także

Podobnie jak w serialu o brytyjskiej królowej, Smith wcieli się w księcia. Tym razem będzie to jednak o wiele groźniejszy książę niż mąż Elżbiety II, bo pochodzący z domu Targaryenów, do którego należała zarówno Daenerys, jak i Jon Snow. Książę Daemon Targaryen nie spotka oczywiście swoich sławnych członków rodziny, gdyż akcja nowego serialu ma toczyć się 300 lat przed wydarzeniami ukazanymi w "Grze o tron". Bohater grany przez Matta Smitha będzie młodszym bratem króla Viserysa, w którego - jak już wcześniej ogłoszono - wcieli się Paddy Considine. Jak czytamy w oficjalnym opisie postaci, będzie to:

Niezrównany wojownik i jeździec smoków, który posiada prawdziwie smoczą krew. Mówi się jednak, że za każdym razem, gdy rodzi się Targaryen, bogowie rzucają monetą, a świat wstrzymuje oddech...

Druga część opisu wydaje się nieco enigmatyczna, ale kiedy zestawimy ją z identyczną wypowiedzią Varysa na temat Daenerys, możemy domyślać się, że książę Daemon może okazać się nieobliczalnym bohaterem.

Polecamy

"House of Dragon": Obsada prequela "Gry o tron"

Prócz Matta Smitha i ogłoszonego już wcześniej Paddy'ego Considine'a w serialu o złotym wieku Westeros pojawią się także Olivia Cooke i Emma D’Arcy. Pierwszą z nich widzowie mogą kojarzyć z filmu Spielberga pt. "Ready Player One". Wcieli się ona Alicent Hightower, córkę królewskiego namiestnika Ottona Hightowera uznawaną za najpiękniejszą kobietę w Siedmiu Królestwach, która dorastała w Czerwonej Twierdzy w najbliższym otoczeniu króla, a następnie zajęła miejsce jego żony. Emma D'Arcy ("Truth Seekers", "Wanderlust") zagra natomiast księżniczkę Rhaenyrę Targaryen, pierworodną córkę króla Viserysa, Valyriańską jeźdźczynię smoków o czystej krwi. Oficjalny opis postaci brzmi:

Niektórzy mówią, że Rhaenyra urodziła się, mając wszystko... Ale niestety nie urodziła się mężczyzną.

Ze wzmianek o Rhaenyri w "Tańcu ze smokami" wiemy, że buńczuczna księżniczka będzie walczyła o tron należny jej bratu Ageonowi II, jak i o względy ojca z macochą Alicent Hightower.

"House of Dragon" - kiedy premiera?

"House of Dragon" to jeden z wielu planowanych prequeli "Gry o tron". Jego fabuła opiera się na powieści George'a R.R. Martina pt. "Ogień i krew", której akcja toczy się 300 lat przed wydarzeniami z "Pieśni lodu i ognia". Serial, podobnie jak książka, skupi się na losach domu Targaryenów. Głównymi bohaterami będą Rhaenyra oraz jej ojciec Viserys Targaryen wybrany przez lordów Westeros na króla podczas Wielkiej Rady w Harrenhal, który jest dobrym człowiekiem, ale niekoniecznie dobrym władcą.

Showrunnerami "House of Dragon" są dobrze znani fanom "Gry o tron" Ryan Condal i Miguel Sapochonik. Pierwszy z nich napisał scenariusz pilotażowego odcinka, drugi zajmie się jego reżyserią. Obaj są też producentami wykonawczymi prequela "Gry o tron", a wraz z nimi George R.R. Martin, Vince Gerardis i Sara Lee Hess. Serial ma liczyć 10 odcinków. Zdjęcia do "House of Dragon" rozpoczęły się w grudniu 2020. Premiera jest planowana w 2022 roku.

Polecamy
Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.