04.08.2020 10:15

Hugh Grant miał zagrać Hannibala Lectera. Jak Madsowi Mikkelsenowi udało się dostać kultową rolę?

Bryan Fuller  - twórca słynnego serialu "Hannibal", zdradził kilka ciekawostek na temat produkcji. Początkowo tytułowego psychopaty wcale nie miał grać Mads Mikkelsen. Pod uwagę brano między innymi... Hugh Granta.

Hugh Grant
foto: Shooting Star/Sipa USA/East News

Chociaż przez dekady synonimem Hannibala Lectera był Anthony Hopkins, kilka lat temu pojawił się aktor, który zbliżył się do genialnego występu z "Milczenia owiec". Mowa o Madsie Mikkelsenie - odtwórcy kanibalistycznego psychopaty z serialu NBC stworzonego prze Bryana Fullera. Okazuje się, że początkowo stacja miała innych kandydatów do tytułowej roli w "Hannibalu".

Hannibal - Hugh Grant jako Hannibal Lecter?

Fuller udzielił ostatnio wywiadu portalowi Collider. Twórca opowiedział o kulisach powstawania kultowej produkcji, na której kontynuację fani czekają już od kilku lat.

Hannibal
Hannibal
Przeczytaj także "Hannibal" powróci? Bryan Fuller zapowiedział "Milczenie owiec" z obsadą słynnego serialu

Twórca "Hannibala" opowiedział, jak wyglądała praca nad serialem przed skompletowaniem obsady i wejściem na plan. Okazuje się, że przedstawiciele NBC celowali w gwiazdy dużego formatu. Początkowo chciano, by Hannibala Lectera zagrali Hugh Grant albo John Cucsack. Fuller skomentował ten pomysł.

"

To była interesująca przepychanka, bo ja powiedziałem: "Mads Mikkelsen!", a oni na to: "Nie, co powiesz na Hugh Granta?". Odparłem: "Świetnie, złóżcie ofertę, a on i tak odmówi". Złożyli ofertę i odmówił i znowu spróbowałem: "Co myślicie o Madsie Mikkelsenie?", a oni na to: "Cóż, a co powiesz na Johna Cusacka?". Odpowiedziałem: "Świetnie, złóżcie ofertę, a on i tak odmówi". Złożyli ofertę, on odmówił, a ja znowu: "Co myślicie o Madsie Mikkelsenie?". Ta karuzela trwała ze trzy, cztery miesiące po tym, jak daliśmy angaż Hugh [Dancy'emu  - przyp. red.]. Trochę to trwało. "

Foto: VU/HAEDRICH/SIPA/SIPA/East News
Foto: VU/HAEDRICH/SIPA/SIPA/East News
Przeczytaj także "Na rauszu" - zobaczcie zwiastun nowego filmu z Madsem Mikkelsenem [WIDEO]

Na szczęście stacja NBC w końcu dała się namówić na Madsa Mikkelsena, co mimo wszystko nie było wcale takie proste.

"

W końcu po prostu powiedziałem: "Mads to jest odpowiedni koleś. Widzę go w tej roli, którą muszę napisać, udoskonalić i zrozumieć" i Jennifer Salke z NBC, niech będzie błogosławiona, odparła: "Dobra, to twój koleś. Wierzę ci i ufam. Jestem podekscytowana twoją wizją serialu". "

Nie wszystko było jednak tak kolorowe. "Hannibal" nie miał ogromnego budżetu i w zasadzie ten czynnik sprawił, że finalnie zdecydowano się na Mikkelsena. Wyszło to jednak serialowi na dobre. 

"

Myślę, że stacja chciała kogoś bardziej popularnego, bardziej mainstreamowego, bardziej amerykańskiego. To, że doszło do tej sytuacji, że obsadziliśmy Madsa Mikkelsena, był fakt, iż postanowili o wiele mniej zainwestować w ten serial. To z kolei pozwoliło nam zrobić o wiele więcej rzeczy, których nie moglibyśmy zrobić, gdyby stali nad nami i mówili: "Nie, tan serial potrzebuje 10 milionów widzów co tydzień". Myślę, że to wyszło na dobre serialowi. Po pierwsze - ponieważ musieliśmy mieć Madsa i Hugh [Dancy'ego - przyp. red.] we wspólnych scenach i byli naprawdę piorunujący, a po drugie - mieliśmy elementy, których treść były kontrowersyjna. Nie oczekiwaliśmy osiągnięcia konkretnego celu. "

Mimo niskich wyników oglądalności, w porównaniu z wielkimi hitami NBC, "Hannibal" ma bardzo wierną rzeszę fanów, którzy mają nadzieję, że mimo zakończenia serialu, które miało miejsce w 2015 roku, wkrótce zobaczą ciąg dalszy serialowej opowieści o Hannibalu Lecterze. Czy Mikkelsen wróci jeszcze do roli kanibala? Przekonamy się za jakiś czas.

Wyobrażasz sobie innego aktora w roli Hannibala Lectera?

Hannibal TV Series
Hannibal TV Series
Przeczytaj także Mads Mikkelsen o 4. sezonie "Hannibala": zawsze jest nadzieja

Zobacz też: Kto odpowiada za wszystkie błędy serialu "Lost"? Twórca hitu wyjawił prawdę

Tagi: Film Seriale Mads Mikkelsen Hannibal Lecter John Cusack Hugh Grant