09.08.2019 11:21

"I Am a Killer" zachwycił widzów. O czym jest serial true crime na Netflix?

"I Am a Killer" to serial z gatunku true crime, dostępny na platformie Netflix. O czym opowiada produkcja i czym zachwyciła widzów na całym świecie?

Foto: materiały prasowe Netflix
Foto: materiały prasowe Netflix

Temat seryjnych morderców i psychopatów jest niezwykle często poruszany zarówno w kinematografii, jak i literaturze. Postacie takie jak Ted Bundy, Charles Manson czy John Wayne Gacy wielokrotnie pojawiły się na ekranach naszych telewizorów. Co sprawia, że tak nas intrygują? Jednymi z podstawowych kwestii są ich motywacje i podejście do popełnionych zbrodni. Jeśli interesuje was ten temat, koniecznie sięgnijcie po serial z gatunku true crime, zatytułowany "I Am the Killer". Poniżej znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje związane z produkcją.

"I Am the Killer" - o czym?

"I Am the Killer" to 10-odcinkowa seria dokumentalna, dostępna na platformie Netflix. Serial przedstawia skazańców, osadzonych w bloku Death Row i oczekujących na karę śmierci. W trakcie seansu mamy okazję wysłuchać 10 morderców, którzy opowiadają o swoich motywacjach, wydarzeniach, które doprowadziły do popełnienia przez nich zbrodni, oraz o tym, jak czują się z tym teraz.

Foto: materiały prasowe Netflix

Każdy z więźniów prezentuje nieco odmienne emocje, jednak zdecydowana większość wydaje się żałować popełnionych czynów. Jednym z morderców, których mamy okazję "poznać" jest David Lewis, który zarzeka się, że gdyby mógł cofnąć czas, nigdy nie popełniłby zbrodni.

"

Żałuję, że nie mogę cofnąć tego, co zrobiłem. Gdybym mógł, cofnąłbym to bez wahania. Po całym tym czasie, który miałem na przemyślenia, teraz w końcu wiem, co to naprawdę znaczy żyć. "

źródło: shutterstock.com
źródło: shutterstock.com
Przeczytaj także TOP 10: Najsłynniejsi seryjni mordercy, wśród nich Ted Bundy i Zodiak

Innym z zabójców, których wypowiedzi słuchamy jest Miguel Angel Martinez. W tamtym czasie był on najmłodszym więźniem osadzonym w celi śmierci. Został skazany za potrójne morderstwo. Wayne Doty wyznaje z kolei, że nie lubi igieł i ubiega się o egzekucję na krześle elektrycznym.

Foto: materiały prasowe Netflix

Choć seans "I Am the Killer" bywa ciężki w odbiorze, z uwagi na przedstawianą treść, naprawdę trudno się od niego oderwać. Widzowie na całym świecie zachwycają się produkcją, nazywając ją godnym następcą "Making a Murderer".

Zobacz też: Muzyka, która inspirowała seryjnych morderców. AC/DC, The Beatles, Black Sabbath  

"I Am the Killer" - premiera, gdzie obejrzeć?

Choć serial "I Am the Killer" ukazał się 3 sierpnia 2018 roku, dopiero teraz zyskał szerszy rozgłos poza granicami USA. Wszystkie 10 odcinków znajdziecie na platformie Netflix. W Polskiej wersji językowej tytuł dokumentu brzmi "Wyznania morderców".

Lubicie temat seryjnych morderców i psychopatów? Na naszej stronie, w zakładce Film, znajdziecie między innymi listy filmów i seriali, traktujących o seryjnych mordercach. Z kolei w Archiwum Tajemnic znajdziecie nasz cykl zatytułowany "Najokrutniejsi seryjni mordercy". Znajdziecie tam artykuły o zbrodniarzach takich jak Edmund Kolanowski - nekrofil z Poznania, czy Bikini Killer - przerażający zabójca turystów.

Zobacz też: Dzieci - mordercy. Najbardziej przerażające zbrodnie nieletnich

Tagi: Seriale Netflix Dokument