19.12.2019 12:39

Ile Henry Cavill wie o "Wiedźminie"? Aktor przeszedł sprawdzian wiedzy o książkach Sapkowskiego

Henry Cavill uchodzi za wielkiego fana twórczości Andrzeja Sapkowskiego. Jeden z portali postanowił sprawdzić zakres jego wiedzy o wiedźmińskim świecie.

Foto: kadr z wideo "How Much Does The Witcher Know About The Witcher?"/ IGN
Foto: kadr z wideo "How Much Does The Witcher Know About The Witcher?"/ IGN

Już za dwa dni ujrzymy Henry'ego Cavilla w roli Geralta z Rivii. Brytyjski aktor słynie z tego, że sam jest wielkim fanem zarówno książek Andrzeja Sapkowskiego, jak i gier na ich podstawie. W sieci ukazał się właśnie materiał wideo, w którym odtwórca roli tytułowego wiedźmina otrzymał szansę wykazania się swoją wiedzą. Jak mu poszło?

Ile Henry Cavill wie o "Wiedźminie"?

Henry Cavill usłyszał pytania związane z odgrywanym przez siebie bohaterem i prawidłach świata, w jakim funkcjonuje. Miał za zadanie opisać między innymi profesję jaką trudni się Geralt, moralny kodeks, którym się kieruje i scharakteryzować miecze, którymi walczy.

Foto: materiały prasowe Netflix
Foto: materiały prasowe Netflix
Przeczytaj także Geralt kontra Superman - kto wygrałby starcie? Henry Cavill nie ma wątpliwości

Trzeba przyznać, że Cavill stanął na wysokości zadania i wykazał się naprawdę rozległą wiedzą o wiedźmińskim świecie. Nie tylko był w stanie odpowiedzieć na każde zadane pytanie, ale jego wypowiedzi były wyczerpujące i rzeczowe. Właściwy człowiek na właściwym miejscu.

Henry Cavill jako wiedźmin
Henry Cavill jako wiedźmin
Przeczytaj także Wiedźmin czyta "Wiedźmina". Henry Cavill promuje serial czytając fragmenty "Ostatniego życzenia"

O tym, jak Henry spisał się w roli Geralta przekonamy się już w piątek 20 grudnia 2019 roku, gdy "Wiedźmin" zawita w bibliotece Netfliksa. U jego boku zobaczymy między innymi Anyę Chalotrę w roli Yennefer i Freyę Allan jako Ciri.

Zobacz też: "Wiedźmin": Andrzej Sapkowski na planie serialu Netfliksa [WIDEO]

Tagi: News Seriale Wiedźmin Netflix Henry Cavill Andrzej Sapkowski