05.06.2018 12:51

Ile odcinków będzie miał finałowy sezon „Gotham”?

5. sezon „Gotham” będzie zakończeniem historii młodego Bruce'a Wayne'a. W ilu odcinkach twórcy opowiedzą finał serialu?

Gotham
foto: materiały promocyjne

Finał 4. sezonu „Gotham” sprawił, że fani serialu w niepewności czekają na kontynuację historii. Twórcy zapowiedzieli, że 5. sezon będzie jednocześnie końcem całej opowieści o Gotham w czasach, kiedy Batman jeszcze nie strzegł metropolii. Na razie nie wiele wiadomo na temat fabuły 5. sezonu, chociaż producent wykonawczy John Stephens zapowiedział, na którym komiksie mają się opierać wydarzenia ukazane w ostatnich odcinkach „Gotham”. Fani zastanawiają się również nad kwestiami formalnymi. Jedną z nich jest ilość epizodów ostatniego sezonu serialu. 

„Gotham” - ile odcinków będzie miał 5. sezon serialu?

Do tej pory widzowie „Gotham” byli przyzwyczajeni do dość długich sezonów. W poprzednich seriach przygody młodego Jima Gordona rozkładano na 22 odcinki. Według najnowszych doniesień finał serialu ma być krótszy o ponad połowę. Jak donosi portal Comick Book, aktorka Camren Bicondova wcielająca się w serialową Catwoman, zdradziła, że tym razem widzowie dostaną jedynie 10 odcinków. Gwiazda wyjawiła tę informację na temat serialu na instagramowym live z fanami. 

Catwoman

Do tej pory snuto teorię, że finał „Gotham” ma się składać z 13 odcinków. Oczywiście ta liczba nie została oficjalnie potwierdzona przez stację FOX. Zresztą aktorzy serialu niejednokrotnie wprowadzili swoich fanów w błąd. Nie wykluczone jednak, że Bicondova ma rację i końcowa potyczka między grasującymi po mieście złoczyńcami i nielicznymi prawymi mieszkańcami miasta zostanie ukazana tylko w 10 odcinkach. Przeciwko tej tezie jest jednak postanowienie producentów serialu, którzy chcieli przekroczyć próg 100 odcinków. Gdyby finał rzeczywiście składał się z 10 epizodów, produkcja zakończyłaby się na numerze 98. 

Fanów może zmartwić informacja, że mnogość wątków, postaci i wydarzeń zostanie zamknięta w niecałe 10 godzin. Wszyscy miłośnicy „Gotham” spodziewali się raczej standardowej liczby odcinków. Jak będzie w rzeczywistości? Przekonamy się prawdopodobnie na początku roku 2019, kiedy finał „Gotham” trafi na antenę stacji FOX.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Batman Gotham